Mobil

HTC U12 Plus kamerada coştu

HTC'nin yeni amiral gemisi U12 Plus'ın kamerası DxOMark testinde 102 puan alarak ikinci en iyi telefon oldu.

HTC U12 Plus kamerada coştu

HTC'nin merakla beklenen yeni amiral gemisi akıllı cep telefonu U12 Plus resmi olarak tanıtıldı. Hem ön incelemesini hem kutu açılımını yaptığımız bu yeni telefon, kameraları test edip sıralama yapan DxOMark platformundan 102 puan alarak ikinci sıraya yerleşti.

Çıkar çıkmaz DxOMark testine giren HTU U12 Plus, güncel tabloda en iyi kameraları telefon sıralamasında 103 puan alarak Huawei P20 Pro'dan sonra ikincilik koltuğuna oturdu. Daha önceki sıralamada 109 puan alarak birinci olan P20 Pro'nun ardından 102 puanla Huawei P20 yer alıyordu. Bu iki telefonun arasına 103 puan alarak giren HTC U12 Plus, kamerasının iyi olduğunu bu sıralama ile kanıtlamış oluyor.

Telefonun detay puanlarına bakacak olursak DxOMark sitesinin rakamlarına göre HTC U12 Plus Fotoğrafta 106 puan alırkan video modunda ise bu rakam 95 oldu.

HTC U12 Plus kamera özellikleri


Önde ve arkada ikişer yani dual kamera teknolojisi bulunan HTC U12 Plus'ta arka kameranın ilki 12 Megapiksellik Ultra Pixel teknolojisine sahip. Kameranın teknik özellikleri arasında 1/2.55 inç sensör, 1.4µm piksel boyutu f1.75 diyafram ve OIS yani optik imaj sabitleme özelliği bulunuyor. Arka yüzdeki ikinci kamera ise 16 Megapiksel çözünürlük, 1.0 µm piksel boyutu f2.6 diyafram açıklığı ile 2X optik yakınlaştırma imkanı sunuyor. Arka kamerada dual LED flaş ve 4K 60 fps video kayıt özelliği de bulunuyor.

Ön kamera ise 8 + 8 Megapiksel çözünürlük sunuyor ve diyafram açıklığı f2.0. Ön kameranın en yüksek video kayıt çözünürlüğü ise Full HD.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.