Mobil

HTC üçüncü çeyreği zararla kapattı

Tayvanlı üretici HTC üçüncü çeyreği zararla kapatmasına karşın ikinci çeyrekten daha iyi bir sonuç elde etti.


Mobil dünyasının yenilikçi firmalarından HTC 2015’in üçüncü çeyreğini de zararla kapattı. Tayvanlı şirket temmuz-eylül döneminde satışını gerçekleştirdiği ürünlerden 660 milyon dolar gelir elde etti. HTC geçen yıl aynı dönemde 1.3 milyar dolar kazan elde etmişti. Gelir miktarı neredeyse yarı yarıya düşen HTC maliyetler de hesaplanınca üçüncü çeyreği 138.6 milyon dolar zararla kapattı.

1446298039_one-a9-specs.jpg

Şirket üçüncü çeyreği her ne kadar zararla kapatmış olsa da, ikinci çeyreğe göre işleri biraz yoluna koymuş görünüyor. HTC 2015’in ikinci çeyreğinde 265 milyon dolar zarar açıklamıştı.

İlginizi çekebilir; 

Tepe modelleri One M9 ailesinin beklenen satışları elde edememesiyle HTC'de gözler yeni telefon One A9’a çevrilmiş durumda. Dördüncü çeyrekte birçok ülkede kullanıcılarla buluşacak telefonun fiyatı ilk gelen bilgilere göre el yakacak.

Son olarak HTC’nin geçtiğimiz yıl üçüncü çeyrekte 5.1 milyar dolar açıklanan mal varlığı geride bıraktığımız çeyrek itibariyle 4.2 milyar dolara geriledi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.