Mobil

HTC Vive Pro Eye Nvdia'nın tercih edilen VR başlığı oldu

HTC Vive bugün yaptığı duyuruda, yakında piyasaya sürecekleri Vive Pro Eye modelinin, NVIDIA’nın “Variable Rate Shading” (VRS) teknolojisi için tercih edilen VR başlığı olarak seçildiğini açıkladı.

HTC Vive Pro Eye Nvdia'nın tercih edilen VR başlığı oldu

Ocak 2019’da duyurulan Vive Pro Eye, profesyonel VR kullanıcılarının taleplerini karşılamak üzere geliştirildi. Göz takibinin eklenmesi sayesinde Vive Pro Eye, uygulama geliştiricilere ürün geliştirme ve tasarım sırasında daha fazla bilgi toplama olanağı sağlıyor, bilgisayar ve sanal gerçeklik performansını optimize etmelerini ve daha derin seviyelerde eğitim uygulamaları geliştirmelerini destekliyor. Vive Pro Eye ile birlikte artık yeni ve daha kolay etkileşim yöntemleri de mümkün kılınıyor; Örneğin menulerde basitçe bakışlarla dolaşmak, oyunlara ve lokasyon bazlı eğlence uygulamalarında, kontrolörler olmaksızın etkileşimde bulunmak artık mümkün!

HTC Vive Pro Eye Nvdia'nın tercih edilen VR başlığı oldu

Uygulama geliştiricilerin VR projelerine göz takibini hızla entegre edebilmeleri için Vive bugün güncellenmiş bir “Pro Eye SDK” yayımladı. Bu güncelleme ile doğrudan VRS foveasyonlu taramaya entegre olmak mümkün. Yeni Vive Pro Eye SDK (SRAnipal) HTC Vive developer portal üzerinde erişime açık.

Vive Kablosuz bağlantı adaptörü kullanımı, katılımcılara VR içerisinde gerçek bir hareket özgürlüğü sağlıyor. Türünün ilk örneği olan bu deneyim kullanıcılara VR içerisinde ışınlanarak hareket etmek yerine Audi araçlarının etrafında dolaşmalarına imkan sağlıyor. Bu deneyim aynı zamanda büyük monitörlere bağlı karma gerçeklik kameraları ile diğer katılımcılara demo katılımcılarının sanal ortamda araç ile nasıl meşgul olduklarını gösterebiliyor.

GTC’de Ön Plana Vive Pro Eye Çıktı!


NVIDIA RTX GPU'lar tarafından desteklenen Vive Pro Eye, GTC'de ilgi çekici kurumsal gösteriler sunuyor. NVIDIA VR Ready Quadro GPU'ları, profesyonel uygulamalarda yüksek kaliteli VR deneyimleri için gerekli olan yetenekleri sağlıyor. Vive Pro Eye ve Quadro GPU'lar birlikte kurumsal düzeyde bir deneyim için gereken performansı, dengeyi ve güvenilirliği sunuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.