Mobil

HTC'de dolandırıcılık ve hırsızlık şoku yaşanıyor

Tayvanlı üreticinin tasarım ekibinde önemli yöneticiler gözaltına alındı.

HTC'de dolandırıcılık ve hırsızlık şoku yaşanıyor

Son dönemde mali anlamda üzerindeki kara bulutları dağıtamayan HTC, şirket içerisinde yaşanan dolandırıcılık ve ticari sırların çalınması hadisesi ile karşı karşıya kaldı. HTC Başkanı Cher Wang  tarafından yapılan şikâyet neticesinde şirketin üst düzey beş yöneticisi gözaltına alınırken, söz konusu şahısların tasarım ekibi içerisinde yer aldığı, dolandırıcılık girişiminde bulunduğu ve şirketin ileriye dönük bazı projelerini çaldığı iddia ediliyor.

Thomas Chien (Ürün Tasarımı Başkan Yardımcısı), Wu Chien (Ar-Ge ve üst düzey tasarım takım yöneticisi) ve Justin Huang (HTC One tasarım sorumlusu direktörü) gözaltına alınan yöneticilerin başında gelirken, kişilerin yakın zamanda HTC’den ayrılarak Çin’de bağımsız bir tasarım şirketi kurmayı amaçladıkları iddia ediliyor.

1378097380_htc-one.png

Raporlarda yer aldığına göre HTC One tasarımı için yapılan harcamalarda şirkete 334 bin dolar tutarında ekstra bir fatura çıkarıldığı ifade ediliyor. Bu paranın ise gözaltına alınan şahıslar tarafından paylaşıldığı raporun dikkat çeken ayrıntılarından biri.

Bir diğer iddia ise şirket sırlarının çalınması şeklinde. HTC’nin önümüzdeki dönem üst sınıf modellerinde yer vermeyi plandığı Sense 6 kullanıcı arayüzüne dair detayların Ürün Tasarımı Başkan Yardımcısı Thomas Chein’in kopyalarken yakalandığı ve söz konusu dosyaları e-posta yolu ile dağıttığı bildiriliyor.

HTC cephesinden ticari sırların korunmasına yönelik kısa bir açıklama gelirken, adli soruşturmanın devam ettiği ve bu sebeple daha fazla açıklamanın yapılamayacağı bildirildi. 

Yorumlar
Misafir
ben samsung kullanicisiyim telefonumun ayni degerindeki htclere baktikca samsung aldigima pisman oluyorum hakkatten htc kaliteli telefon yapio
Cevapla
Misafir
Akıllı telefon teknolojisine htc tytn 2 ile katıldım. Ondan öncesi Siemens SX1 kullandım onu saymıyorum. neyse bu güne kadar htc markasının bir çoook telefon modelini kullandım. Aradan geçen bu zaman içinde hiç bir sorun yaşamadım. Hala htc kullanıyorum kullanmaya devam edeceğim. Bu marka Sense için bile alınır. Fazla söze gerek yok bilen biliyor zaten... 3-5 kişi sorun yaşamış diye htc kullanmaktan vazgeçen olacağını hiç sanmıyorum. Tamamen şans işi. Kardeşim o çoook övülen yere göğe sığdırılamayan S4 aldı ve 2 ci gün sattı. Şimdi benim gibi Htc One kullanıyor ve çok memnun. :)
Cevapla
Misafir
Dün 16:46 da yorum yazan arkadaş teknoloji içindeyim diyorsun. O zaman güncelleme için telefon firmalarina bağımlı olmadığını bilmen lazım. Nasıl teknoloji içindeyim diyorsun bunu bilmiyorsan :D madem bu kadar güncelleme merakin var at bir custom rom paşa paşa kullan telefonu :)
Cevapla
Misafir
Desire için güncelleme gelecekti fakat gelmedi diyen arkadaş neden gelmedi iyi bir araştırma yap ondan sonra söz et. Kullanılan işlemci firması işlemcisi için desteği kesti. Destek kesildiği için güncelleme alamadın. İşlemci firması kendi ürünü için yazılım desteğini kesti ise burada htc ne yapsın. Bilip bilmeden konuşuyorsunuz ya adamı hasta ediyorsunuz. Sen htc kullanma arkadaş kullanmasını bilen zaten memnun bende dahil...
Cevapla
Misafir
HD2 ile girdim htc dünyasına bir çok modelini kullandım, s3, 4s kullandım yok abi en fazla 1 ay kullandım şimdi mobil dünyasının kralı htc ONE kullanıyorum, isteyen çamur, isteyen gül atsın, htc de olan özel yazılımlar hiç bir marka da yok, sağlam ve kullanıcıyı rahatlatıyor...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.