Mobil

HTC’de işler yolunda gitmiyor

Şubat ayında elde edilen gelir, son 3 yılın en düşük seviyesinde yer alıyor.

HTC’de işler yolunda gitmiyor

Desire HD öncülüğünde inanılmaz bir başarı sergileyen Tayvanlı üretici, aradan geçen süre zarfında işleri bir türlü istenilen seviyeye oturtamadı. Gün geçtikçe pazar payını eriten şirket, sık sık amiral gemi modellerini yenileyerek eleştirilerin odağında yer aldı. 2012 yılı içerisinde mali açıdan zor günler geçiren HTC, Beats Audio hisselerinin satışını gerçekleştirmenin yanında dünya genelinde bazı ofislerini kapatmak zorunda kalmıştı.
1362603565_htc-down.jpg

Yeni yılla birlikte yeni bir yapılanma içerisinde olacağının sinyallerini UEFA ile yapılan reklam anlaşması ve HTC One ile veren Tayvanlı üretici, şubat ayında isteği gelir seviyesine ulaşamadı. HTC Droid DNA ve J Butterly’nin dünya genelinde yüksek satış rakamlarına ulaşamaması ve ürünlerin birçok ülkede hala raflarda yer almıyor olması gelirlerin düşük olmasında etkin rol oynuyor. Bunun yanı sıra Windows Phone 8 cephesinde yer alan 8X ve 8S modelleri de global pazarda istenilen etkiyi oluşturamadı.

Şirket, şubat ayında 384 milyon gelir elde etmesine rağmen geçtiğimiz yıla nazaran gelirlerin %44 seviyesinde düştüğü, önceki aya ait rakamlar değerlendirildiğinde ise %27’lik bir düşüş söz konusu. Elde edilen gelir son 3 yılın en düşük seviyesinde yer alırken, HTC One’la birlikte önümüzdeki süreçte gelirlerin daha da artacağı ön görülebilir.

Yorumlar
Misafir
htc hakediyor bu düşüşü. iyide oluyor. müşteri anlayışı sıfır adamlarda. eskiler atilsin yeniler alınsın mantığıyla güncelleme vermeyip bide üstüne uyduruk bi bahane yaparsan olacağı bu. desire hd için ics'yi vermedi uyduruk bahanelerle ve milyonlarca müşteri kaybetti bu yüzden. mesela ben htc'yi çok severdim ama artık samsung safindayim. sen çok yasa samsung. hiç bir şekilde ayrımcılık yok samsung'ta.
Cevapla
seyit
HTC bu düşüşü çoktan hak ediyor. HTC evo3d kullanıyorum. Sadece 1 kere güncelleme aldım. Android 4.0 da kaldı. İşlemci ve ram olarak aynı olan galaxy s2 bile jellybean güncellemesi aldı. Bataryasi desen ona keza. Yedek parça ve aksesuar kolay kolay bulunmuyor. Kılıf ve sarj aleti buluncaya dek istanbulda gezmedigim telefoncu kalmadı. Ama kasası çok sağlam ve sık. Sense arayuzu muhteşem. HTC bu eksikliklerini gidermesi lazım düşüşten kurtulması için. Samsung bu yüzden önde. Yoksa çok kaliteli telefon yaptığından değil.
Cevapla
kral
htc reklamı olmayan bir cihaz gibi bilinse de 10 numara bir cihazdır. Ben iddaa ediyorum ıphone değişilmez ..
Cevapla
mert
Htc nin fiyatları çok yüksek o yüzden çok satamaz.
Cevapla
Umut Can Şimşek
Bundan 10-15 yıl önce HTC ve HP el PDA sı cep bilgisayarı üretip geliştirirken diğer firmalar dizüstü pc geliştirmekle meşgullerdi.portatif cihaz üretimi ve geliştirmede daha tecrübeli 2 firmadan bahsediliyor.Bu gün başlı başına bir pazar olan akıllı telefon piyasasına öncülük etmiş bir şirketti. şimdi ise pazara sunulan ürünleriyle öncülük edip yeni teknolojilerle bizleri tanıştıran firmaların yeniliklerini takip edip üreten bir şirket oldu.AR-GE si pazarı önden takip etmek yerine geriden TAKLİT EDİYOR.ürün reklamı zayıf hatta yok. HTC nin windows 8 cihazı lumiadan çok önce pazara sunuldu niye lumia dan sonra duyuldu.söyLenecek çok şey var. iNşallah bir htc yetkilisi şu yazdıklarımı okurda bi düşünür; neden asya piyasasında tutunamıyoruz diye. SAYGILARIMLA..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.