Mobil

HTC'de yüzler gülmeye başladı

Tayvanlı üretici bir çeyreği daha kâr ederek geride bırakmayı başardı.


HTC, 2014'ün dördüncü çeyreğine ait mali raporunu yayımladı. Şirket 2013'ün aynı dönemi ve 2014'ün üçüncü çeyreğine oranla gelirlerini artırmış görünüyor. 2013'e göre 224 milyon dolar daha fazla gelir elde edildi. Brüt kâr %20.4 olarak açıklanırlen, HTC'nin net kârı ise %0.4 ile 15.9 milyon dolar oldu.

Tayvanlı üretici sevk edilen akıllı telefon hakkında daha önce çeyrek raporlarında olduğu bilgi vermedi. Ancak One M8, Desire serisi orta düzey telefonlar ve RE kameranın satışlarından memnun görünüyor.

HTC 2015 yılı birinci çeyrek beklentilerini de açıkladı. Şirket 1.32 ila 1.43 milyar dolar arasında gelir elde etmeyi hedefliyor. Bu gelire en büyük katkının ise giriş seviyesi telefonların yapması bekleniyor. HTC daha önce açıkladığı şekilde birinci çeyrekte giriş seviyesi telefonlar duyurmaya devam edecek. HTC cephesinde ayrıca 1 Mart tarihinde tanıtılacak One M9 büyük merak uyandırıyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.