Mobil

HTC'den Android 5.0 Lollipop açıklaması geldi

Tayvanlı üretici ilk olarak tepe modelleri One M8 ve One M7 için Android 5.0 güncellemesini yayınlayacak.

HTC'den Android 5.0 Lollipop açıklaması geldi

Bu yıl tanıtılan Nexus tablet modelinde Google’ın donanım ortağı olan HTC, Android 5.0 Lollipop güncellemesini dair ilk açıklamalarını aylar önce henüz Android L’nin ön izleme sürümü ilk dağıtıldığında yayınladı. Google’ın Android 5.0’ı resmen açıklamasından sonra güncellemeye ilişkin planlarını bir kez daha yenileyen HTC ilk olarak One M8 ve One M7 için dağıtım yapmayı planlıyor. 

Twitter’da bir kullanıcının sorusuna üzerine yapılan açıklamada, Google’ın Android 5.0 resmi kaynak kodlarını yayınlar yayınlamaz 90 gün içerisinde One M8 ve One M7 için güncellemesinin dağıtılacağı belirtiliyor. HTC tarafından kesin bir tarih verilmiyor. Google’ın kaynak kodlarını ekim sonuna kadar üreticilere dağıtması bekleniyor. Bu da One M8 ve One M7 kullanıcılarının güncellemeyi için birkaç ay bekleyeceği anlamına geliyor. Yıl sonuna kadar ise dağıtımın gerçekleşmiş olması bekleniyor. 

1413439335_lollipop-alt.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.