Mobil

HTC'den Apple' ın açtığı davalara cevap geldi

Apple' ın patent kurbanları arasında yer alan HTC, açılan davalar ile ilgili Apple' a cevap verdi.


Teknoloji piyasasında patent ihlali nedeniyle, neredeyse tüm firmalara dava açan Apple, HTC' yi Uluslararası Ticaret Komisyonuna ve Delaware' deki ABD yerel mahkemesine şikayet etti.

Açılan dava konusu henüz bilinmesede, Apple daha önce HTC'yi HTC Sense ara yüzünde Apple ara yüzünü kopyaladığı gerekçesiyle dava etmiş ve en az 20 patentini çiğnediğini iddia etmişti.

Özellikle son zamanlarda Samsung ile ciddi bir patent savaşına başlayan Apple, boş vakitlerinde diğer firmalara da bulaşmayı ihmal etmiyor.

Firmalar üzerinde tam bir yıldırma politikası izleyen Apple' a, HTC' nin genel hukuk danışmanı Grace Lei' den yeni dava ile ilgili cevap geldi. Lei yaptığı açıklamada şunları kaydetti; "HTC, Apple'ın piyasada adil bir şekilde rekabet etmek yerine peşpeşe dava açma denemeleri dolayısıyla hayal kırıklığına uğraşmıştır [ve] HTC, Apple tarafından geçmişte ve şu an ortaya atılan tüm bu patent ihlali iddialarını kuvvetle reddetmektedir. HTC, fikri haklarını korumakta kararlıdır. Apple, ard arda dava açmak yerine kendi işini yapmalıdır." dedi.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.