Mobil

HTC'den ayrılan yöneticiler 7 akıllı telefon duyurdu!

HTC'den ayrılıp "Kazam" adlı şirketi kuran yöneticiler, ilk akıllı telefon modellerini duyurdu.


Bu yılın başlarında HTC firmasının bazı yöneticileri görevlerinden ayrılıp, Haziran ayında "Kazam" adlı şirketi kurmuşlardı. "Kazam" şirketinin çıkaracağı ürünler merakla bekleniyordu ve en sonunda ilk ürünler duyuruldu. Kazam tam yedi adet Android akıllı telefon birden duyurdu.

Düşük ve orta sınıf olarak üretilen akıllı telefonlar farklı boyutlar ile piyasaya sürülüyor. Yeni Kazam telefonlarının en yeteneklisi Thunder Q4.5 ve Q5.0 olacak.

1383732765_kazam-phones.jpg

Thunder Q4.5, adında da olduğu gibi 4.5 inç FWVGA ekran, 8MP ana kamera, 1GB RAM, 4GB depolama (genişletilebilir) özelliklerinin yanı sıra, 1,3 GHz dört çekirdekli SoC (muhtemelen MediaTek) işlemci ile güçlendirilmiş. Q5.0 hakkında ayrıntılı bilgi henüz mevcut değil, ama biz bir bu cihazı 5 inç ekran ile ve aynı özelliklerle birlikte bekliyoruz.

Kazam’ın Trunder haricinde bir de Trooper sersi bulunuyor. Bu seri, Trooper X3.5, X4.0, X4.5, X5.0 ve x5.5 modellerden oluşuyor. Bu modeller adlarındaki ekran boyutları ile geliyor ve daha düşük özelliklere sahip.

Bunlardan Trooper x3.5, 3.5-inch HVGA ekran, 3.2MP kamera ve 1GHz çift çekirdekli işlemci ile gelirken, X5.5 modeli ise 5.5-inch FWVGA ekran, 5MP kamera ve 1.2GHz çift çekirdekli işlemciye sahip.

Kazam, tüm cihazlarında bir yıllık garanti sunuyor ve cihazınız düşüp kırılsa bile yeniliyor. Akıllı telefonların fiyatları henüz belli değil. Bakalı Kazam HTC ile rekabet edebilecek mi? Sizce edebilir mi?

Buradan Kazam'ın sitesine giderek yeni cihazları inceleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.