Mobil

HTC’den ayrılan yöneticiler Kazam'ı kurdu

Çiçeği burnunda şirketin iddialı rakipler karşısında işi pek kolay olmayacak.


Son yıllarda satışlarda görülen düşüşle birlikte gelir oranı gittikçe düşen HTC'de One modeline büyük umutlar bağlanırken, telefon sahip olduğu tasarımın yanı sıra donanım ve yazılım özellikleri ile birçok kesimin takdirini kazandı. Telefonun resmiyet kazanmasıyla piyasaya sunulması arasında uzun bir süreç yaşanırken, Tayvanlı üretici bu zaman diliminde tedarik noktasında yaşadığı sorunlara takıldı. Bu sebeple sınırlı sayıda satışa sunulan telefon, şirketin ilk çeyrek mali tablosunda dibi görmesinde etkili oldu.

Mayıs ayı ile birlikte telefon tedarik sorunları aştı ve hatta üretim kapasitesi iki katına çıkarıldı. Fakat buna rağmen şirket cephesinde istifalar yaşandı. HTC'nin İngiltere ve İrlanda satışlarından sorumlu Michael Coombes ve pazarlama müdürü James Atkins şirketteki görevlerinden ayrılırken, ikilinin mobil dünyasında yeni bir marka oluşturduğunu görüyoruz. Kazam adını verdikleri şirketi kurduklarını basın açıklaması ile kamuoyuna duyuran yetkililer, yeni yapılanmadan bir hayli umutlu.

1371634254_kazam.jpg

Öncelikle Avrupa pazarına yöneleceklerinin bildiren üreticiler, satış sonrası desteğe önem vereceklerini (güncelleme) ve tüketicilere farklı ekran boyutlarından farklı tasarımlarda birçok çözüm sunacaklarını bildirdi. Resmi olarak açıklanmadı fakat Kazam markalı telefonlarda Android işletim sisteminin yer bulması bekleniyor. Kazam'ın uzak doğulu bazı şirketler tarafından da desteklendiği bilgisini verelim. Yılsonuna dek bazı modellerin kullanıcılara sunulması bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.