Mobil

HTC'den ucuz telefon üreten firmalara gönderme!

HTC CEO'su Peter Chou yaptığı bir açıklamada, ucuz akıllı telefon üreten rakipleri gibi olmayacaklarını söyledi.

HTC'den ucuz telefon üreten firmalara gönderme!

Telefon üreten büyük firmalar düşük gelirli kullanıcılara hitap etmek için düşük seviyeli akıllı telefonlarıda üretmeyi ihmal etmiyorlar. Ancak bu görüşte olmayan diğer büyük bir firma olan HTC CEO'su Peter Chou yaptığı bir açıklamada, ucuz akıllı telefon üreten rakipleri gibi olmayacaklarını söyledi.

1339679627_htcdesirehd.jpg

Peter Chou, Wall Street Journal gazetesine konuştu ve çok ucuza satılan akıllı telefonlar üreterek adet bazında en çok telefonu satmak ya da adet bazında pazar paylarını artırmak gibi bir amaçlarının olmadığını dile getirdi.

Tayvanlı HTC, son dönemde HTC One X gibi üst seviye modellerle adını duyurmuştu. HTC şu anda Çin ve Hindistan gibi gelişmekte olan pazarlarda daha aktif durumda. HTC, Çin'de satışa sunduğu en ucuz akıllı telefon modelinin fiyatı ise yaklaşık 300 ABD doları. HTC, daha ucuz, giriş seviyesi akıllı telefon modeli satmıyor.

HTC'nin rakipleri olan Motorola ve Samsung ise 150 dolar civarında giriş seviyesi akıllı telefonlar satarak Çin'deki pastadan pay almaya çalışıyor.

Yorumlar
Misafir
ucuuuuuuz
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.