Mobil

HTC'nin güncelleme yol haritası yayınlandı

Tayvanlı üreticinin yazılım ekibinde yer alan Llabtoofer, bir kez daha Tayvanlı üreticinin yol haritasını ortaya çıkardı.


Android L'nin önizleme sürümünün yayınlanması sonrası resmi kaynaklar aracılığıyla bir açıklama yapan HTC, en güncel Android sürümünün 90 gün içerisinde One M8 ve One M7 kullanıcıları için yayınlayacağı bilgisini verdi. Şimdi ise HTC yazılım ekibinde yer alan ve XDA Geliştiriciler forumunda HTC cihazlar için birçok başarılı ROM'a imza atan Llabtoofer, bazı HTC cihazların güncelleme yol haritasını yayınladı.

1404107605_slab.png

Görselin orijinali için tıklayın.

Tabloya bakıldığında HTC'nin One M8 ve One M7 için Android 4.4.3 güncellemesinin onaylandığı ancak, HTC'nin direkt Android 4.4.4 güncellemesini verebileceği de görülüyor. Şirketin zaten One mini 2 ve One E8 için Android 4.4.3 güncellemesini atlayarak direkt Android 4.4.4'ü vereceği tablodan anlaşılmaktadır. One M8 ve One M7 için Android L ve Sense 6.0 güncellemesi şu an değerlendirme aşamasında ve dağıtım ekim ya da kasım ayında başlayacak. 

One M8, One M7 One Max, One mini, Butterfly S, Desire 816 ve Desire 610 modelleri için ayrıca Android L ve Sense 6.x güncellemesinin de değerlendirme aşamasında olduğunu belirtelim. 

Android L güncellemesinin sistem gereksinimleri henüz bilinmiyor ancak güncelleme dağıtımı 2013-2014 yılını kapsayacak şekilde yapılacak. Ekim ve kasım ayında daha net bilgilerin açıklanması bekleniyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.