HTC'nin 'One M9 mini' planı bulunmuyor

HTC bundan sonraki süreçte mini ismini taşıyan herhangi bir telefon duyurusu gerçekleştirmeyecek.

HTC'nin 'One M9 mini' planı bulunmuyor

İki yıldır amiral gemisi akıllı telefonların mini versiyonlarını kullanıcılarla buluşturan HTC’nin "One M9 mini" için herhangi bir planı bulunmuyor. HTC Kuzey Asya Başkanı Jack Tong, pazarın büyük ekranlı telefonlara doğru yöneliyor olmasından dolayı küçük ekranlı One M9 mini modelinin gündemlerinde olmadığını açıkladı. Kıdemli yönetici, 2013 yılında 4.3-inç büyüklüğünde ekrana sahip One mini, 2014 yılında ise 4.5-inç ekranlı One mini 2’yi duyurduklarını ve artık “mini” ürün gamına son verdiklerini ifade etti.

HTC’nin son dönemde duyurduğu One M9+, One E9, One E9+ ve Butterfly 3 modellerinin tümü 5-inçten daha büyük ekranlara sahip olması, şirketin büyük ekranlı telefonlar doğru bir eğilim içerisinde olduğunu gösteriyor. 

One mini ve One mini 2 açıkçası yüksek fiyat politikası nedeniyle kullanıcılardan pek de ilgi görmedi. One mini 2 ülkemize 1.600 liralık fiyattan giriş yapmıştı. HTC ayrıca mobil dünyasında henüz bir yılını tamamlamayan akıllı telefon için resmi güncelleme desteğini sonlandırarak büyük tepki çekmişti.