Mobil

HTC’nin yeni amiral gemisi ''HTC O2'' Snapdragon 820 işlemcisiyle gelecek

HTC O2 yepyeni bir tasarım anlayışını beraberinde getirecek.

HTC’nin yeni amiral gemisi ''HTC O2'' Snapdragon 820 işlemcisiyle gelecek

2015 yılında da bekleneni veremeyen HTC’de umutlar şimdiden gelecek yıla kalmış görünüyor. Umtuların büyük ölçüde bağlandığı telefonlardan biri de yeni yıldaki amiral gemisi akıllı telefon. HTC’nin 2016’nın ilk çeyreğinde muhtemelen Dünya Mobil Kongresi’nde açıklayacağı bir sonraki amiral gemisi telefona ilişkin ilk bilgiler gelmeye başladı.

Çin kaynaklı haberlere göre yeni nesil akıllı telefon “HTC O2” ismini taşıyacak. Şirket son üç yıldır M7, M8 ve M9 şeklinde bir seri tutturmuştu. HTC O2 GPU ve görüntü işlemcisi detayları geçtiğimiz gün açıklanan Snapdragon 820 işlemcisinden güç alacak. 2016 yılının ilk yarısında tanıtılacak telefonların büyük bölümünde zaten Snapdragon 820'ye yer verilecek. 

HTC O2 ayrıca yepyeni bir tasarım anlayışına öncülük edecek. HTC yeni telefonla birlikte One M7 ile başlattığı ve son üç yıldır sürdürdüğü tasarım anlayışından vazgeçiyor.

Ekran boyutunda büyüme sağlanır mı bilinmez fakat çözünürlük seviyesi bu defa Quad HD olacaktır. Ayrıca telefonda büyük olasılıkla 4GB RAM'e yer verilecek. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.