Mobil

HTC'nin yeni şarj cihazı telefonları daha hızlı dolduracak!

HTC, HTC Rapid Charger 2.0 cihazını yakında satışa sunacağını duyurdu.

HTC'nin yeni şarj cihazı telefonları daha hızlı dolduracak!

Günümüzde akıllı telefonlarda en büyük problemlerinden olan batarya ömrünün yanında, batarya dolumu da problem oluyor. Bu dolum süresi uzunluğunun önüne geçmek isteyen Tayvanlı HTC, HTC Rapid Charger 2.0 cihazını yakında satışa sunacağını duyurdu.

 1414869794_img20141101212534.jpg

Ancak cihaz tüm telefonları kapsamıyor. HTC One (M8), HTC One (M8) Harman Kardon Edition, HTC One (E8), HTC One remix ve HTC Desire EYE gibi telefonlarla uyumlu olduğu söylenen şarj cihazı, Qualcomm'un Quick Charge 2.0 teknolojisinden faydalanıyor. Cihaz, standart şarj aletleriyle karşılaştırıldığında telefonunuzu %40 daha hızlı şarj edebiliyor.

Cihazın satış tarihi ve fiyatı şimdilik netlik kazanmış değil. Motorola'nın daha önce Quick Charge 2.0 teknolojisini kullandığı Turbo Charger şarj cihazının 35 dolardan satışa sunulduğunu düşünürsek, HTC'nin de bu fiyat aralığında ürününü satışa sunacağını söyleyebiliriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.