HTC'nin yeni telefonu resmiyet kazandı!

HTC One'ı tepe modeli olarak belirleyen Tayvanlı üretici giriş ve orta seviye için ürün tanıtımlarına devam ediyor.

HTC'nin yeni telefonu resmiyet kazandı!

Yeni yılla birlikte mobil dünyasında daha agresif bir rekabet benimseyen HTC, her ne kadar yılın ilk çeyreğinde beklediği kâr oranını yakalayamasa da önümüzdeki dönemden bir hayli umutlu. HTC One’ın nisan sonunda birçok ülkede satışa sunulacak olmasının yanı sıra Tayvanlı üretici giriş ve orta seviyede konumlandırdığı yeni telefonların duyurusuna devam ediyor.

Bir süre önce Desire P ve Desire Q modellerini kullanıcıların beğenisine sunan HTC, yine Desire serisi içerisinde konumlandırdığı Desire L modelini resmen duyurdu. 4.3-inç boyutunda 800 x 480p çözünürlüklü Super LCD2 ekranın yer aldığı telefonda 1GHZ frekans hızında çalışan çift çekirdekli işlemci yer almakta.
1366389591_htc-desire-l-3v-pink.png

1GB RAM’in yer bulduğu Desire L’de f2/0 diyafram aralığına sahip HD video kaydına olanak sağlayan 5MP çözünürlüklü bir arka kamera yer almakta.1800mAh kapasiteli pil, Android 4.1 Jelly Bean, 8.9mm kalınlık ve Sense arabirimi telefonda öne çıkan diğer detayları belirliyor.

Siyah, beyaz ve pembe renk seçenekleri sunan HTC Desire L’nin çıkış tarihi ve fiyatı noktasında herhangi bir açıklama yapılmadı.

1366389601_htc-desire-l-3v-white.png