Ancak Samsung hayranlarında bir coşku patlamasına neden olamadı. Şirket hayran kitlesini aylardan beri büyük bir devrime hazırlarken ortaya çıkan sonuç yeni bir evrimden fazlası değildi. Şaşırtıcı ürün ise telefon bölümünden değil takılabilir teknoloji ürünü Gear Fit saatiyle geldi.

Samsung ve Apple gibi mobil iletişim sektörünün halen lideri durumundaki kuruluşlarını ürün tanıtımı adeta teknolojik olarak bir gövde gösterisine dönüşüyor. Şirketler tanıtımlar öncesi çoğunlukla bilinçli olarak basına sızdırdıkları bilgilerle ilgiyi sürekli canlı tutup, sır perdesi arkasında beklenti faktörünü en üst seviyeye taşıyor. Ancak bu beklenti zaman zaman şirketlerin aleyhine de çalışabiliyor.

BEKLENTİYİ KARŞILAYAMADI Apple’ın son ürün tanıtımında iPhone 5S beklentileri karşılayamamış, şirket hisseleri bir günde 9 milyar dolar değer yitirmişti. En kemikleşmiş Apple kullanıcıları bile şirketin yaratıcılığı konusunda bir sorun yaşayıp yaşamadığını sorgulamaya başlamıştı. Benzer sorun pazartesi günü Samsung’un yeni Galaxy S5 modelinin tanıtımında da yaşandı.

‘Alan büyük hata yapar’ Samsung’un rakibi HTC, tanıtım sonrası sosyal medyada “Yeni Galaxy’i alan büyük hata yapar” mesajı yayınladı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.