Mobil

Huawei 5G sayesinde rakiplerine fark atacak

Çin’in telekomünikasyon devi Huawei önümüzdeki dönemde satışa sunacağı P40 modelleri için flaş bir karar aldı. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

Huawei 5G sayesinde rakiplerine fark atacak

Ülkemizde de hayli aktif bir görünüm sergileyen Huawei, önümüzdeki günlerde yeni üst segment P40 modelleriyle kullanıcı karşısına çıkacak. Şimdiye kadar Huawei P40 modelleri ile ilgili pek çok detay sızdırıldı.

Sızdırılan bu bilgiler arasında tüm modellerde 5G desteğinin bulunacağına dair de bir ibare vardı. Bilindiği üzere şimdiye kadar üreticiler 5G modelleri premium segmentte satışa sunuyor.

Huawei 5G sayesinde rakiplerine fark atacak

Yani bir serideki tüm modeller 5G destekli olmuyor. Örneğin Samsung S20 modellerini ayrı sınıflandırırken, S20 5G’yi farklı bir yerde konumlandırıyor.

Huawei 5G sayesinde rakiplerine fark atacak - Resim : 1

Fakat Huawei P40 modelleriyle birlikte bu tabuyu yıkacak gibi görünüyor. Geçtiğimiz gün Çinli üretici tarafından da onaylanan rapora göre bu ay içerisinde tanıtılacak olan tüm P40 modelleri 5G teknolojisini destekleyecek.

Huawei’nin gerçekleştireceği etkinlikle P40, P40 Pro ve P40 Premium modellerini tanıtması bekleniyor. Genel kanı yalnızca P40 Premium modelinde 5G teknolojisinin bulunacağı yönündeydi. Fakat görünen o ki tüm P40 modelleri 5G teknolojisiyle donatılmış olacak.

Elbette şu anda bu durumun bizim için bir esprisi yok. Çünkü henüz ülkemizde bu teknolojiyi destekleyen bir operatör mevcut değil. Fakat birkaç yıl içerisinde muhtemelen Türkiye’de de 5G aktif olarak kullanılmaya başlanacaktır. O zaman bu teknolojiden yararlanmak isteyenlerin ellerindeki LTE destekli cihazları 5G destekli cihazlarla değiştirmeleri gerekecek. Kısaca özetlemek gerekirse, Huawei geleceğe yatırım yaparak rakiplerine fark atacak gibi görünüyor.

Yorumlar
Çin malı almayın sebep
Eğer Müslümanım diyorsanız çinde Uygur türlerine zülğn ediyorlar çinliler gidin kore. Malı Samsung alın bugün uygurda yarın başka ülkede boykot edin bence
Cevapla
Red shoeo
Kore nin ne faydasını gördün ki Çin e laf ediyorsun sanki kullandığın herşey yerli ya Samsung alınca yerli malıymış gibi anlatıyorsun
Smart
Huawei’nin Google’ın vetosundan sonra eski günlerine dönmesi çok zor.
Cevapla
metin
ben buyeni model Huawei P40 Lite"" mobili sevdim. fakat bu Huawei P40 lite,Google play butik e-mail hizmetleri ! yok.o"zaman bu mobil olabilir Redmi Note 9 Pro Max.
Punisher
Diğer markalarda da gelicek zaten ayrıca p40 app galery kullanıcak play store olmadan nasıl fark atcaksa Türkiye de
Cevapla
Kartal
Fiyat nekdar olur bilgide verseydiniz..
Cevapla
Kuzey tekinoglu
Huawei çandır gerisi heycandır huawei p30 kullanıyorum canavar.canavar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.