Huawei akıllı saat özelliklerine sahip bütçe dostu yeni bilekliğini tanıttı

Huawei'nin yeni akıllı bilekliği Band 9, AMOLED ekranı ve 5 ATM su direnci özelliği ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Sağlık ve spor tutkunları için ideal bu cihaz, fonksiyonelliğiyle ön plana çıkıyor.

Huawei akıllı saat özelliklerine sahip bütçe dostu yeni bilekliğini tanıttı

Huawei, popüler fitness takipçisi serisinin en yeni üyesi Band 9'u piyasaya sürdü. Önceki modelin tasarımını koruyarak kullanıcıların bir fitness cihazından bekledikleri temel özellikleri sunuyor. Yalnızca 14 gram ağırlığında ve 8.9 mm inceliğinde olan bu cihaz, taşıması kolay ve kullanışlı bir seçenek oluşturuyor. Yuvarlak hatlara sahip 1.47 inç büyüklüğünde AMOLED ekranı sayesinde kullanıcılarla etkileşimde bulunuyor ve 5ATM suya dayanıklılık özelliğine sahip.

Band 9, Elektrik Mavisi, Açık Pembe, Limon Sarısı, Kum Beyazı ve Yıldız Siyahı olmak üzere beş farklı renk seçeneği sunuyor. Ayrıca, Huawei'nin cilt dostu olduğunu belirttiği daha yumuşak bir fluoroelastomer kayışı ve Mavi model için özel bir dokuma naylon kayışı bulunuyor.

Sağlık ve wellness meraklıları için Band 9, 100'den fazla spor modunu destekliyor. Huawei TruSleep 4.0 özelliği ise kullanıcılara uyku evreleri, verimlilik gibi detaylı veriler sağlayarak kapsamlı bir uyku takibi vaat ediyor.

Huawei akıllı saat özelliklerine sahip bütçe dostu yeni bilekliğini tanıttı

Huawei'nin belirttiğine göre cihaz, tipik kullanım koşullarında 14 güne kadar, yoğun kullanımda ise 9 güne kadar pil ömrü sunuyor. Cihazın bataryası 45 dakikalık bir şarjla tamamen doluyor.

Bluetooth 5.3 bağlantısı sunan Band 9, Android 9.0 ve üstü işletim sistemine sahip telefonlarla ve iOS 11 ve üzeri işletim sistemine sahip iPhone'larla uyumlu. Kullanıcılar, sağlık metrikleri ve istatistiklerini Huawei Sağlık uygulamasında görüntüleyebilir.

Huawei, Band 9'un ön siparişlerine Malezya'da başladı ancak cihazın fiyatı hakkında henüz bir bilgi paylaşılmadı. Şirketin yakın zamanda fiyat detaylarını açıklaması bekleniyor.