Mobil

Huawei akıllı telefon pazarında üçüncü oldu

Yeni yayınlanan raporlara göre Huawei, akıllı telefon pazarında büyük yükseliş gerçekleştirdi.

Huawei akıllı telefon pazarında üçüncü oldu

IDC tarafından yayınlanan son rapora göre, Çin'in akıllı telefon üreticisi Huawei, 2012 yılının son çeyreğinde toplam 10.8 milyon sevkiyat ile dünyanın en popüler akıllı telefon üreticisi unvanına sahip oldu.

Görünüşe göre Huawei akıllı telefon pazarının yüzde 4.9 pazar payına sahip. İkinci sırada yer alan Aynı rapora göre Apple 47.8 milyon akıllı telefon satarak pazarda 21,8 pay elde etmiş.

1359112354_huawei-ascend-mate11.jpg

Samsung ise akıllı telefon pazarında 63 milyon 700 bin akıllı telefon satarak pazarın yüzde 29 hissesine sahip ve bu rakamla Samsung firması listede birinci sırada yer alıyor. Aynı raporda Sony yüzde 4,5 pay ile dördüncü sırada yer alırken beşinci sırada yüzde 4,3 pay ile ZTE var.

Huawei son zamanlarda çok ilginç bir dizi cihaz duyurması bu satış rakamlarına ve Pazar payına sahip olmasına neden oldu. Şirketin gelecek ay Mobil Wolrd Kongresi'nde yüksek özellikli birkaç cihaz daha tanıtması bekleniyor.

Yorumlar
huawei
bu bildiğiniz adi çin mallarindan değil ki, Japonya'nın Sonysi, güney korenin samsungu, Çin'in huaweisi, gerçekten cok kaliteli ürünleri var ve bizzat kullandım daha önce, önyargılısınız ve hemen genelleştirme yapıyorsunuz, gereksiz insanlar
Cevapla
Misafir
birinci her zaman samsung. kim takar huwaei be. sen birinciye bak. üçüncüyü apple nokia düşünsün.
Cevapla
misafir
samsung...
Cevapla
maho
cin mali kalitesiz spot
Cevapla
michael
yakında elinizde casper olacak casper telefon cıkaracakmıs
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.