Mobil

Huawei Apple'a meydan okudu!

Huawei ABD ambargosuna maruz kalmasa ciddi anlamda bir rakip olacağını iddia etti. İşte şirketin Apple'a kafa tuttuğu gündem.

Huawei Apple'a meydan okudu!

Çinli teknoloji devi Huawei, ilerlemesi ABD hükümeti tarafından aniden durdurulmadan önce lider akıllı telefon markası olarak yoluna devam ediyordu. Huawei, ABD'nin 3 yıldan uzun bir süre önce bir dizi yaptırımla dizginlenmesinden sonra bir dizi aksiliğe katlanmıştı. Avrupa operasyonlarını da etkileyen ağır yaptırım rejimi, pazar payında büyük bir düşüşe neden oldu.

Huawei Apple'a meydan okudu!

Bir Huawei yöneticisi, ABD'nin yaptırımları olmasaydı şirketin Apple ile eşit olacağını ifade etti. Richard Yu ayrıca Samsung'u akıllı telefon pazarında küçük bir oyuncu olarak nitelendirdi. Şiddetli ABD yaptırım rejimi, neredeyse Huawei'nin çöküşüne yol açmıştı. Sonuç olarak şirket akıllı telefon endüstrisindeki ikinci pozisyondan geriledi. Bununla birlikte, geçen yıl, Huawei enkazdan yükselmeye devam etti. Huawei'nin HamonyOS'u, dönem boyunca en büyük başarılarından biri oldu. Huawei'nin tüketici iş grubu CEO'su Yu'ya göre Huawei, Apple'dan sonra ikinci lider üretici olabilirdi. İddiı Çin'deki bir otomotiv forumunda ortaya atıldı.

Huawei Apple'a meydan okudu! - Resim : 1

Samsung, 2019'daki yaptırımlardan önce küresel pazarın zirvesindeydi. Ancak Huawei'nin yıllık büyüme tahminleri, birkaç yıl içinde Samsung'u geçebileceğini tahmin ediyordu. Ayrıca Huawei'nin yıllık %50 büyüme oranının dikkat çekici bir performans olduğu da not ediliyor. Bu, onu bir yıl içinde küresel akıllı telefon üreticilerinin zirvesine koyabilirdi.

Yorumlar
Cihat
İphone/huawei/samsung
Cevapla
DANIEL DANNY❤️BUSE SPLIT
❤️❤️IPHONE/HONOR/SAMSUNG❤️❤️
Cevapla
DANIEL DANNY❤️BUSE SPLIT
🤢🤮HUAWEI/XIAOMI/REALME🤮🤢
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.