Geçtiğimiz yıllarda büyük ekranları lüks görürken, bugünlerde sadece birkaç yüz Lira karşılığında satın alınabilen Android’lerde bile 6 inç ekran ile karşılaşabiliyoruz.

Huawei’in bu yıl ülkemize resmi olarak adım atmasının ardından, şirketin Ascend serisine ait iki Android ile tanışmış ve sizler için detaylıca incelemiştik. Geçtiğimiz günlerde incelediğimiz Ascend G7, serinin ekonomik ve orta sınıf modeliyken, Ascend Mate7 ise daha gösterişli ve biraz daha pahalıca bir Android idi.

Dün Huawei Ascend Mate7’nin yenilenmiş bir versiyonu olduğu iddia edilen bir akıllı telefona ait bazı görseller sızdırılmıştı. Ön paneli ile Mate7’ye ziyadesiyle benzeyen Huawei modeli, arka yüzündeki hoparlörün çok daha ufak olmasıyla bu cihazdan ayrılıyordu.

Bugün ilan edilen Huawei Ascend GX1, çok yüksek bir ihtimalle dün paylaşılan görsellerde yer alan ve Ascend G7 ile birlikte serinin ekonomik yönünü pekiştiren bir akıllı telefon.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.