Huawei Ascend Mate 2'nin fiyatı!

Çin'de satışa sunulan telefonun önümüzdeki aylarda birçok ülkede satışa sunulması bekleniyor.

Huawei Ascend Mate 2'nin fiyatı!

Büyük ekranlı telefonlar kategorisine geçtiğimiz yıl Ascend Mate modeliyle giriş yapan Huawei, telefonun devam modelini kısa süre önce sona eren CES 2014 etkinliğinde duyurdu. 6.1-inç boyutunda HD çözünürlüklü LTPS ekranla donatılan telefon, 4.050mAh bataryası ile akıllı telefonlar arasında en büyük bataryaya sahip modellerin başında geliyor.

1389980102_huawei-ascend-mate-2-price.jpg

Ascend Mate modeliyle dünya genelinde kayda değer satışlar elde eden Çinli üretici daha iddialı bir çözümle bir kez daha kullanıcıların karşısına çıkarken, telefon resmi tanıtımı sonrası kısa süre içerisinde Çin'de satışa sundu. Telefonun fiyatı 445$ olarak belirlendi. Ülkemiz para birimine çevirdiğimizde ise karşımıza 980 liralık bir fiyat karşımıza çıkıyor. Önümüzdeki aylarda ülkemizde de satışı beklenen telefonun rakiplerine oranla agresif bir fiyata sahip olması bekleniyor.

1.6GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Hisilicon V9R1 işlemci (LTE modelde Snapdragon 400), 13MP arka kamera, 5MP ön kamera, Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemi, Emotion 2.0 kullanıcı arayüzü, 2GB RAM, 16GB dahili depolama ve microSD kart desteği Ascend Mate 2'nin öne çıkan diğer teknik özellikleri.