Telefonun sol tarafında iki çekmece bulunuyor. Bunlardan biri microSIM kartınızı, diğeri ise microSD veya nanoSIM kartını kabul ediyor. Her iki SIM slotu da 4G bağlantısını destekliyor.

241ppi'lik Mate 2'ye kıyasla Huawei Ascend Mate 7'nin Full HD ekranı, 368ppi sunuyor. Ascend Mate 7, kullandığı JDI IPS-NEO ve negatif likit kristal ekran teknolojisi sayesinde 1500:1 kontrast oranlarına yükselebiliyor. Bu, daha zengin ve parlak renkler elde etmenize olanak tanıyor. Bu ekranın aynı zamanda LCD'ye göre yüzde 15 daha az enerji tükettiği söyleniyor.

Ascend Mate 7'nin önemli özelliklerinden bir tanesi, arka tarafındaki parmak izi tarayıcısı. iPhone 5S'tekine benzer biçimde çalışan sensöre parmağınızı hangi açıyla değdirdiğinizin bir önemi yok. Parmağınızı sensöre sürmeniz de gerekmiyor, dokunmanız yeterli.

Android 4.4 KitKat ile gelen Ascend Mate 7'de Çinli üreticinin kendi arayüzü kullanılıyor. Emotion UI 3.0 olarak bilinen bu arayüz, Ascend G7'de ve Mate 7'de ortaya çıkıyor. Arayüzdeki ilginç bir değişiklik, alt taraftaki gezinti simgelerinin Android L stilinde olması.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.