Mobil

Huawei Bir İlki Gerçekleştirdi: 100 Milyon Akıllı Telefon Satışı

Huawei bekleneni gerçekleştirdi. Şirket beklendiği gibi 100 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştiren ilk Çinli üretici oldu.

Huawei Bir İlki Gerçekleştirdi: 100 Milyon Akıllı Telefon Satışı

Yaklaşık beş ay önce 2016’da 100 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştireceği bildirilen Huawei, 18 Aralık tarihi itibariyle beklenen durumu gerçekleştirdi. Huawei bir yıl içerisinde 100 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştiren ilk Çinli şirket oldu.

Her kategoride kullanıcılara uygun fiyatlı akıllı telefon çözümleri sunan Huawei, elde ettiği başarıyla Samsung ve Apple gibi 100’ler (futbolda kullanılan bir terim) kulübüne adım atmış oldu. 

1450506492_100m.jpg

Huawei'dan 100 Milyon Akıllı Telefon Satışı

Huawei son olarak tasarımı ve teknik özellikleriyle kullanıcılardan tam not olan Mate 8’in duyurusunu gerçekleştirdi. İlk olarak Çin’de satışa çıkan Mate 8 kısa süre içerisinde tükendi. Telefonun global pazarda da yoğun ilgi görmesi bekleniyor. Huawei ayrıca 2016’da Honor 5X ve Mate 8 modelleriyle ilk defa Amerika pazarına giriş yapacak.

Huawei’in 100 milyon akıllı telefon satış başarısı hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

İlginizi çekebilir; 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.