Mobil

Huawei daha ucuz katlanabilir ekranlı telefon için kolları sıvadı

Kısa süre önce katlanabilir ekranlı akıllı telefonu Mate Xs’i satışa sunan Huawei daha ucuz bir model için kolları sıvadı. İşte konu hakkındaki detaylar.

Huawei daha ucuz katlanabilir ekranlı telefon için kolları sıvadı

Katlanabilir ekranlı akıllı telefon modelleri tarafında Samsung ile birlikte pazara hükmeden Huawei, daha geniş kitlelere ulaşmak için kolları sıvadı.

Hatırlanacağı üzere Çinli üretici son olarak katlanabilir ekranlı Mate Xs ile karşımıza çıkmıştı. Huawei Türkiye tarafından ülkemizde 29.999 TL’den satışa çıkan Huawei Mate Xs stokları kısa süre içerisinde tükenmişti. Elbette burada stok bilgisi verilmediği için şu kadar adet satıldı diyemiyoruz.

Huawei daha ucuz katlanabilir ekranlı telefon için kolları sıvadı

Görünen o ki Mate Xs 2700 doları bulan fiyatıyla geniş kitlelere erişememiş. Bu durum Huawei’yi rahatsız etmiş olacak ki Çinli üretici daha ucuz bir model için harekete geçti.

Huawei daha ucuz katlanabilir ekranlı telefon için kolları sıvadı - Resim : 1

Ortaya çıkan son detaylara göre Huawei önümüzdeki süreçte daha düşük bir fiyata sahip olan katlanabilir ekranlı yeni modeli ile karşımıza çıkacak.

Genel kanı düşük fiyatlı katlanabilir ekranlı akıllı telefon modelinin yeni Mate modelleriyle eş zamanlı olarak tanıtılacağı yönünde.

Öte yandan şunu da anımsatmak gerekiyor. Burada düşük fiyat derken Mate Xs’in etiketini baz alıyoruz. Dolayısıyla karşımıza 2000 dolarlık bir fiyat da çıkabilir. Bu etiket de günün sonunda 2700 dolardan daha düşük.

Muhtemelen 2021 yılında katlanabilir ekranlı modellerin fiyatı biraz daha normal seviyelere inecektir. Yine de bekleyip göreceğiz. Zira söz konusu Türkiye olduğunda çok da umutlanmamak gerekiyor. Malum ülkemizde akıllı telefonlar üzerinden alınan vergiler hayli fazla. Nitekim önümüzdeki dönemde bu vergilerin daha da artmayacağının herhangi bir garantisi yok.

Yorumlar
Ankaralı
Insanlar huwaei yöneldi sirkette bunu fırsat bulup fiyatları şişirip müşterilerine soymaya başladı bu dupedus serefsizliktir adam un biraz tonla marka var kimse size muhtaç deyil
Cevapla
Ziyaretçi
Yani dünya pazarında 2700 dolardan satışa çıkan telefon gereken ilgiyi görmüyor fakat ülkemizde 30000 TL den satışa çıkan stoklar hızla tükeniyor ne kadar meraklıyız gösterişe
Cevapla
Ersoy
Ucuz cihazlar almaya devam.tamire giden geri gwlmiyo geri gelsede eskisi gibi olmuyo.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.