Mobil

Huawei ekranlarını Samsung’a mı teslim ediyor?

Huawei, tanıtmaya hazırlandığı telefonları P30 ve P30 Pro modellerinin ekranları için Samsung ile mi anlaştı? İşte detaylar!

Huawei ekranlarını Samsung’a mı teslim ediyor?

Son zamanlarda, piyasaya sunduğu amiral gemileriyle kendisinden söz ettirmeyi başaran Huawei, 26 Mart 2019 tarihinde gerçekleştireceği P30 lansmanı öncesinde P30 ve P30 Pro modellerinin ekranlarını üretme konusunda Samsung ile anlaşmaya vardığı iddiası teknoloji dünyasının gündemine oturdu. 

Huawei ekranlarını Samsung’a mı teslim ediyor?

Mate 20 ile Mobil Dünya Kongresi’nde dikkatleri üzerine çeken firma şimdi de rakip firmalar ile başarısını taçlandırmaya hazırlanıyor. Huawei'nin duyuracağı P30 ve P30 Pro modelleri şimdiden birçok teknoloji severin dikkatini çekmiş durumda. 

Daha büyük başarılara imza atmak isteyen HuaweiOLED ekran üreticisi olarak tercih ettiği LG ve BOE’den vazgeçerek, Samsung’u tercih etmesinin sebebini henüz açıklamamış olmasına rağmen, bu tercihin altında yatan sebeplerin başında; Samsung’un OLED ekran üretiminde yakaladığı üst sınıf kalite standartlarının, piyasada tercih edilme oranlarının ve üretim hatlarının düzenli üretim gerçekleştirmesi gibi faktörlerin olduğu düşünülmekte.

Apple şirketinin de yakın bir zamanda üreteceği yeni iPhone modelleri için, OLED ekran üretimi konusunda Samsung’dan destek alacağı belirtilmişti. Huawei’nin gerçekleştirmiş olduğu bu hamle gelecekte iki firma arasında yapılacak olası diğer anlaşmaların da önünü açacak büyüklükte olduğu düşünülmekte.

Tabii ki şimdilik bu bilgiler resmi olarak onaylanmadığı için olası bir durumdan söz etmekten öteye gidemiyoruz. Peki ya siz bu dedikodular hakkında ne düşünüyorsunuz? Samsung ekran konusunda son zamanlarda oldukça kaliteli işler çıkarıyor mu sizce? 

 

Yorumlar
Mami
Bana kalırsa Huawei kararlı yükselişini kendi teknolojisi ile sürdürmeli, hali hazırda piyasa da yer alan telefonları tüketiciyi tatmin eder boyutta ayrıca Samsungdan alacağı ekranlar maliyet artışlarına dolayısı ile satış fiyatı artışına neden olacağı için huawei için düşünülen ''kaliteyi ucuza al'' algını kırıp, beklenmeyen pazar daralma karı ile yüzyüze kalabilir.
Cevapla
Koray
Huawei çoktan kendini üst seviyeye konumladı. Amiral gemisi modelleri Samsung LG gibi rakiplerinden yüksek fiyatlara hali hazırda satılıyor. Mate 20 Pro buna örnek..
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.