Mobil

Huawei en büyük 3. cep telefonu üreticisi oldu

inli üretici Huawei firması dünyanın en büyük 3.mobil satıcısı oldu

Huawei en büyük 3. cep telefonu üreticisi oldu

Çinli üreticilerin son yıllarda takip edenden takip edilene döndüğünü hayretler içinde izliyoruz. Eskiden Çinli üreticiler iPhone taklidi, Samsung taklidi ürübler yapar ve bunlaı 3'te 1 fiyatına piyasaya sürerlerdi. Donanım anlamındaysa Çinli üreticiler en alt seviyeyi kullanarak tamamen fiyata yönelik telefonlar yapıyorlardı.

Yapıyorlardı diyoruz çünkü artık Çinli üreticiler mobil sektörü resmen yönlendirir oldular. Vivo ve Oppo markaları 2K çözünürlüklü telefonları ile sektörel anlamda bir ilki ortaya koydular. Gionee firması ise Elifee E7 modeli ile (Discovery Elilte) dünyada ilk kez Snapdragon MSM8974AC yonga setini kullanan telefonu üretti. Xiaomi firması Google'dan Androidten sorumlu Başkan Yardımcısı Hugo Barra'yı bünyesine kattı. Tüm bu gelişmeler Çinli üreticilerin ayak sesleri oldu.

1396273555_gionee-elife-e7.jpg

Yapılan araştırmaya göre Huawei firması dünyanın en büyük 3. mobil üreticisi oldu. Son dönemde yaptığı MediaPad tablet serisi ile ve Ascend P6S telefonu ile adından sıkça bahsettiren Huıawei, Dünya Mobil Kongresi 2014'te Fitness Band tanıtımıyla giyilebilir teknolojiler üzerinde çalıştığınıda tüm dünyaya gösterdi.

1396273480_huawei-talkband-b1-fitness-saat-bluetooth-kulaklik.jpg

Çinli üreticilerin 2014 yılında ve özellikle 2015 yılında çok daha iyiy yerlere geleceğini düşünüyoruz. Pekiğ Çinli üreticiler için siz ne düşünüyorsunuz? Bu üreticilerin telefonlarını güvenerek alır mısınız?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.