Mobil

Huawei ile Google arasındaki bağlar iyice kopuyor!

Huawei, Petal Maps ve Petal Search ile Google’a ihtiyacının olmadığını gösterdi!


Uzun zamandır ABD yaptırımlarına maruz kalan Huawei, Google haritalara alternatif olması için bir süredir üzerinde çalıştığı Petal Maps ve bir internet arama uygulaması Petal Searchduyurdu. Kısacası kötü komşu mal sahibi yaptı!

Huawei ile Google arasındaki bağlar iyice kopuyor!

ABD Başkanı Donald Trump’ın yaptırımlarını sürdürmesi sonrasında harekete geçen Huawei yetkilileri, Google’a olan bağımlılığını büyük oranda azaltmayı başardı.

Daha önce AppGallery ile Play Store’a artık muhtaç olmadığını herkese gösteren şirket, diğer servisler konusunda da kullanıcılarını üzmeyecek olduğunu temin etmişti. Yaptırımlar yüzünden Google servislerini telefonlarına yükleyemeyen Huawei, bu anlamda bağımsız olmak için hırsla çalışarak büyük ilerleme kaydetti.

Kendi uygulama ekosistemini hızla büyüten şirket, son olarak Google haritalara alternatif olması için bir süredir üzerinde çalıştığı Petal Maps adlı harita servisini dün gerçekleştirilen Mate 40 serisi lansmanında duyurdu. Petal Maps, Google Haritalar’ın yerini almak için farklı birçok özellik ile donatılmış.

Petal Maps, 2D ve 3D görünümlere sahip navigasyon, dinamik adım adım navigasyon, en hızlı rota dahil olmak üzere yönlendirme seçenekleri ve gerçek zamanlı trafiği görüntüleme özelliği ile birlikte geliyor. 140'dan fazla ülke ve bölge için veri sağlayan uygulama, İngilizce, Almanca, İtalyanca, Fransızca, İspanyolca,  ve Mandarin dilinde sesli bildirimler ile birçok dili destekliyor.

Petal Search ise aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 170’ten fazla ülke ve bölgede kullanılabiliyor. Uygulamalar, haberler, videolar, resimler, alışveriş, uçuşlar ve yerel işletmeler dahil olmak üzere 20’den fazla kategoride arama yapabiliyor. 50’den fazla dili destekleyen Petal Search, kullanıcıların ihtiyaç duydukları bilgi ve hizmetleri kolay ve hızlı bir şekilde bulmasına imkan tanıyor.

Bunun yanı sıra Mate 40 Serisi’nin yapay zeka özelliklerinden yararlanan Petal Search, kullanıcıların görsel arama işlevi aracılığıyla fotoğrafları veya resimleri kullanarak arama yapmasına imkan sağlıyor. Petal Search, insanlar, hayvanlar, bitkiler ve yer işaretleri gibi çok çeşitli nesneleri tanıyor. Petal Maps ayrıca İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Arapça ve daha birçok dili destekleyen bir sesli arama özelliği ile de kullanım kolaylığı sunuyor.

Yorumlar
Bir yol
Google ın anasını ağlatacak bu Çinliler.
Cevapla
💎G@kko💎
Huvayinin bu fikri müthiş yakında en iyi marka olabilir..
Cevapla
H kurnaz
Evet şuan herşey Google tekelinde
Enes
Çok onemliymiş gibi...
Cevapla
💎G@kko💎
Huvayinin sonunda heytisi givi oluccu
Cevapla
💎G@kko💎
Tekel her zaman kötüdür huvayinin alternatif üretmesi eyidir
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.