Mobil

Huawei ilk 5G destekli katlanabilir telefonunu duyurabilir

Huawei, 5G destekli yeni nesil katlanabilir akıllı telefonu için planlarını açıkladı. Peki 5G desteği ilk olarak katlanabilir telefon ile mi gelecek?


Çinli teknoloji devi Huawei, 5G destekli yeni nesil katlanabilir akıllı telefonu için planlarını açıkladı. Samsung'un gizemli bir şekilde katlanabilir telefon konusunda çalışmalarına başlamasına karşın, Huawei cephesinde işler düne kadar sessiz sedasız bir şekilde devam ediyordu.

Huawei ilk 5G destekli katlanabilir telefonunu duyurdu!

Ancak ister inanın ister inanmayın, ikinci en büyük küresel akıllı telefon markası Huawei, önümüzdeki ay Barselona'daki MWC 2019'da hakkında pek fazla şey bilmediğimiz farklı bir ürün ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Bu haber ise, doğrudan şirketin Tüketici İş Grubu CEO'su Richard Yu'dan geldi.

Samsung gibi, Huawei de giderek artan rekabet gücüne sahip katlanabilir alandaki ilerlemesini, MWC 2019 kapsamında tüketicilere göstermek istiyor. 

 

Henüz adlandırılmamış Huawei katlanabilir telefonu, şirketin en yeni nesil Balong 5000 modeminin mümkün kıldığı 5G bağlantısıyla en erken Nisan ayında ticari olarak piyasaya sürülebilir.

Buna ek olarak, Huawei P30'un bir ya da birkaç versiyonunun 5G desteği sunup sunmayacağını henüz bilmiyoruz. 5G desteği ilk olarak P30 ailesi ile mi gelecek yoksa katlanabilir telefonla mı işte orası gizemini korumaya devam ediyor. Tüm bu merak edilen soruların cevabını anlaşılan MWC 2019 etkinliğinde öğreneceğiz.

Peki ya siz Huawei'nin katlanabilir telefonu konusunda ne düşünüyorsunuz? 5G teknolojisinin ilk olarak P30 ailesi ile gelmesi mi daha doğru olur yoksa katlanabilir telefonla mı?

Teknolojioku olarak yerinde takip edip en yeni teknoloji haberlerini sizlere aktaracağımız MWC 2019 ile ilgili merak ettiğiniz her şey özel sayfalarımızda.

Yorumlar
Faruk
P30 ile gelmesi mantıklı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.