Mobil

Huawei kaç adet Ascend P6 sattı?

Gün içerisinde Ascend P7'yi duyuran Çinli üretici geçtiğimiz yılın üst sınıf akıllı telefonu Ascend P6'nın ulaştığı satış rakamına da açıklık getirdi.

Huawei kaç adet Ascend P6 sattı?

Ascend P7'yi gün içerisinde Paris'te düzenlediği etkinlik kapsamında duyuran Huawei, söz konusu etkinlikte şirketin akıllı telefon dünyasındaki konumu ve geçtiğimiz yıl tanıtılan tepe modeli Ascend P6'nın ulaştığı satış rakamına ilişkin açıklamalarda bulundu. Ülkesi Çin ve diğer Asya ülkelerinde önemli satışlar gerçekleştiren Huawei yaptığı açıklamayla mobil dünyasının üçüncü büyük akıllı telefon üreticisi haline geldiğini bildirdi. Samsung ve Apple'ın ardından gelen Huawei geride bıraktığımız çeyrekte 13.4 milyon akıllı telefon satarak Lenovo'nun önünde yer almayı başarmıştı.

1399476906_gsmarena001.jpg

Huawei düzenlenen etkinlikte Ascend P6'nın bugüne kadar elde ettiği satış adetini de açıkladı. Tasarım noktasında birçok kesimin beğenisini kazanan Ascend P6 yaklaşık on bir aylık süreçte 4 milyon adet satmayı başardı. Elde edilen satış rakamı Galaxy S, Galaxy Note serisi modeller ve iPhone'larla karşılaştırıldığında oldukça geride ancak diğer üreticilerle kıyaslandığında Ascend P6'nın önemli bir başarı gerçekleştirdiğini söyleyebiliriz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.