Mobil

Huawei Mate 10 kullanıcılarına Pie müjdesi!

Çin'in yükselen yıldızları arasında bulunan Huawei, dün gerçekleştirilen etkinlik kapsamında duyurduğu Mate 20 ailesinden sonra Mate 10 kullanıcılarını da unutmadı. İşte detaylar!

Huawei Mate 10 kullanıcılarına Pie müjdesi!

Çin'in yükselen yıldızları arasında bulunan Huawei, dün gerçekleştirilen etkinlik kapsamında duyurduğu Mate 20 ailesinden sonra Mate 10 kullanıcılarını da unutmadı.

Mate 10 kullanıcıları için gelen güncelleme ile beraber artık telefon Pie desteğine de kavuşmuş oldu. Honor akıllı telefonlarını işin içine katmazsak Mate 10, P20 Pro ve Mate 10 Pro’dan sonra Pie güncellemesini alan üçüncü model olacak.

Peki Android 9 Pie güncellemesi kullanıcılara neler sunuyor? Android 9.0 Pie işletim sistemi, iPhone X'dakine benzer bir çubuk ekliyor. Kullanımı pratikleştirmek adına eklenen sanal buton sayesinde çeşitli parmak hareketleriyle son kullanılan uygulamalar kısmına ve uygulamalar menüsüne ulaşabilmek mümkün.

Huawei Mate 10 kullanıcılarına Pie müjdesi!

Huawei Mate 10 kullanıcılarına Pie müjdesi! - Resim : 1

Bunun için parmağınızı aşağıdan yukarı kaydırdığınız zaman son kullanılan uygulamalar sayfasına ulaşabilir, parmağınızı tekrar yukarı kaydırdığınız zaman ise uygulamaların yer aldığı sayfaya erişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca parmağınızı sağa sola kaydırarak uygulamalar arasında geçiş yapabilmek de mümkün. 

Google yapay zeka destekli adaptif batarya teknolojisiyle birlikte, akıllı telefonkullanıcıların en büyük problemine çözüm getiriyor.

Temelinde makine öğrenme algoritmaları yatan adaptif batarya teknolojisi, kısa bir öğrenme sürecinin ardından kullanıcısının günün geri kalanında kullanmayacağını tahmin ettiği uygulamaların arka plan çalışmalarını kısıtlayarak pil ömründen %30 tasarruf sağlıyor. 

Yorumlar
Evet
Tr de o kadar mate10lite kullanıcısı var. Umarım huawei Reisin ülkesindeki vatandaşları unutmadan pi güncellemesi verir.
Cevapla
rahman bulut
iyi gunler mate 10 lite yoksa mate 10 mu sadece ?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.