Mobil

Huawei Mate 10 Pro derin dondurucuya atıldı

Huawei Mate 10 Pro su dolu kase içinde derin dondurucuya atıldı.


Su geçirmez gövde, yakın zamana kadar genellikle dayanıklı akıllı telefonların veya özellikli telefonlarda nadir sunulan önemli özelliklerinden biriydi. Ancak, şimdi amiral gemisi modelleri, su ve tozdan korumayı garanti edecek kadar iyi derecede IP derecelendirmeleri ile duyuruluyor. Bilmiyorsanız, IP "Giriş Koruması" anlamına geliyor. Bunlar, yabancı cisimlerden (aletler, kir vb.) ve nemden etkilenmeye karşı elektrikli mahfazaların sızdırmazlık etkinlik düzeylerini tanımlamak için kullanılır. 2017’ye damgasını vuran Huawei Mate 10 Pro, IP67 sertifikalı ve IP 67 derecesine sahip olduğu ilan edilen bu telefonlardan biri.

IP67 derecelendirmesine sahip Mate 10 Pro ciddi bir şekilde beklediğimizden daha yeni bir teste tabi tutuldu. Bir video açık iken akıllı telefon, bir su dolu bir kaseye kondu ve daha sonra dört saat boyunca bir dondurucuda tutularak -24 derecede bekletildi. Tüm bu süre boyunca, Mate 10 Pro, ne olacağını görmek için izlendi. Dört saatin sonunda akıllı telefon dondurucudan çıkarıldı ve buz çözüldükten sonra hala çalışmaya devam etti.

Bu test, Mate 10 Pro'nun ne kadar dayanıklı olduğunu gösteriyor. Su geçirmez sertifikaya sahip olmasına rağmen, suyun telefona zarar vermesi garanti kapsamında değil ve çoğu IP67 sertifikalı telefonun garanti kartında açıkça belirtilmiştir. Bu nedenle, telefon üreticisi, suya sokulmanın neden olduğu herhangi bir hasardan sorumlu değil.

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.