Mobil

Huawei Mate 20 Pro yüz tanıma fonksiyonları

Bu yazımızda Huawei Mate 20 Pro yüz tanıma fonksiyonlarını ve bunun güvenlikle ilgili faydalarını anlatıyoruz.

Huawei Mate 20 Pro yüz tanıma fonksiyonları

Cep telefonlarında bulunan yüz tanıma özelliği artık standart bir özellik haline geldi. Ancak bu standart özelliği bir adım daha öteye taşıyan üreticiler de var. Bunlardan biri olan Huawei, en yeni amiral gemisi modeli olan Mate 20 Pro'da ileri seviyede bir yüz tanıma özelliği kullanıyor. Şimdi gelin bu gelişmiş yüz tanıma özelliklerinin detaylarına bakalım.

Huawei Mate 20 Pro yüz tanıma fonksiyonları

Huawei Mate 20 Pro ön yüzünde bir çentiğe sahip. Bu çentik telefonun ön kamerasını ve yüz tanıma özelliğini desteklemek amacıyla geliştirilen sensörleri içeriyor. Telefonda 3D yüz kilidi açma özelliği bulunuyor. 3D Derinlik Algılama Kamerası da bulunan telefonu bu sayede zifiri karanlıkta bile yüzünüz ile açabiliyorsunuz. Bu özelliği kullanmak için öncelikle yüzünüzü tanımlamanız gerekiyor. Birkaç saniye süren tanımlama işleminden sonra telefon 30 bin farklı noktayı yansıtabilen bu özel kamera ile sahibini kolayca tanıyabiliyor.

Bu ek kamera ve algılayıcılar sayesinde Huawei Mate 20 Pro, Android işletim sisteminde standart olarak bulunan yüz tanıma özelliğini bir adım daha öteye taşımış oluyor. Çünkü standart olarak bulunan bu özellik gece ya da az ışıklı ortamlarda tam olarak çalışmıyor. Bu özel kamera ve Huawei'nin sunduğu teknoloji sayesinde telefon her türlü ortamda yüzünüzü tanır hale geliyor.

Güvenlik için yüz kimliğini kullanma

Telefonda bulunan bu yüz tanıma özelliği sadece kilit ekranında değil aynı zamanda kilitli uygulamaları açmak ya da kişisel verileri kullanmak için de tercih edilebiliyor. Bu sayede kullanıcılar yüzlerini kullanarak uygulamaları açabilir ya da kişisel verilerine ulaşabiliyorlar.

Yüz tanıma kilidi o kadar hızlı da yaklaşık olarak yarım saniye sürüyor ve her türlü ışık şartında başarılı şekilde çalışıyor. Telefonda yüz tanıma ayarlarına ulaşmak için Ayarlar/Güvenlik ve gizlilik/Yüz tanıma menüsüne girmeniz yeterli oluyor. Burada bulunan detaylı ayarlarla yüz tanıma deneyiminizi farklı bir boyuta da taşıyabiliyorsunuz. Burada uygulama kilidine erişmek için yüz tanımayı kilidini kullanma, yüz kilidini açarken göz teması gereksin gibi özellikleri kullanabiliyorsunuz.

Huawei Mate 20 Pro'da bulunan yüz tanıma özelliği 3D destekli kamerası ve özel algılayıcılarla üst düzey bir deneyim ve güvenlik hizmeti sunuyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.