Mobil

Huawei Mate 20 Pro'nun oyun performansına göz atıyoruz!

Bu makalemizde Huawei Mate 20 Pro'nun oyun kanadında ne kadar iyi performans sağlayıp sağlamadığına göz atıyoruz.


Gelişen teknoloji sayesinde artık telefonlar oyun pazarı için de oldukça önemli bir noktada. Konsollara bağlı kalmadan sokakta, okulda, ofiste, metroda kısacası her alanda telefonlarımız ile beraber oyun deneyimimizi bir tık üst seviyeye çıkarma statüsüne eriştik diyebiliriz.

Bu faaliyetlerin merkezinde yer alan telefon dünyası da birçok kullanıcı için önemli bir konu. Eh, artık insanlar telefon almadan önce cihazın oyun performansına da bakmadan karar veremiyor. Bu makalemizde ise Huawei Mate 20 Pro'nun oyun performansı bakımından bizlere tam olarak neler sunduğundan sizlere bahsedeceğiz.

Gelin dilerseniz Mate 20 Pro'nun oyun performansı konusunda bizlere neler vaat ettiğine hep beraber göz atalım:  

Huawei Mate 20 Pro ile oyun deneyimi

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan ve bizim de test edip deneyimlerimizi size aktarma imkanı bulduğumuz Huawei Mate 20 Pro da oyun deneyimini bir tık daha üste taşıma imkanınız var. Bunun en büyük sebebi ise telefonun Kirin 980 işlemcisi, 6 GB RAM kapasitesi ve Android 9 Pie üzerinden sizlere en iyi donanım ve güncelliği sunuyor oluşu. 

Dünyanın ilk 7 nm işlemcisi olma özelliği taşıyan Kirin 980, Android akıllı telefonlar arasında yer alan en gelişmiş işlemci konumunda. Bu durum haliyle cihazın performansına ve verimliliğine de yansıyor. İçerisinde barındırdığı 6 GB RAM sayesinde gün içerisinde onlarca uygulama kullanıp bunları arka planda açık tutsanız bile cihaz akıcı performansından ödün vermiyor kesinlikle. 

Bu durum haliyle oyun performansına da yansıyor. Isınma konusunda inatçı bir konumda bulunan Mate 20 ProMali-G76 MP10 grafik işlemcisi ile de bu konumunu iyice güçlendiriyor. En son çıkan popüler oyunları en yüksek grafik ayarlarında sorunsuz bir şekilde yürüten cihaz, içerisinde barındırdığı GPU Turbo 2.0 desteği ile de oyunlarda yaşanan gecikme problemlerini en aza indirgiyor.

GPU Turbo 2.0 desteği ile iki kat hızlı! 

Deneyim merkezimizde cihazın oyun performansını incelerken PUBG, Marvel Şampiyonlar Turnuvası ve tabi ki Asphalt 9: Legends yapımlarını teste tabi tuttuk. Bu üç büyük oyunu da sorunsuz bir şekilde deneyimlememize olanak sağlayan cihaz, 60 FPS değerinde akıcılığı ile de açıkçası bizlerin yüzünü güldürdü. Bildiğiniz gibi şu sıralar birçok kullanıcı PUBG yapımında yaşanan kasma ve geciklemeler konusunda oldukça rahatsız. 

Mate 20 Pro'nun Mali-G76 MP10 grafik işlemcisi ve GPU Turbo 2.0 desteği ile açıkçası cihaz kalabalık sahnelerde bile stabil olarak 60 FPS değerlerinde akıcı bir oyun deneyimi sunmayı başardı. Bu konuda bizden tam puan almayı başardı diyebiliriz. FPS konusunda ise cihaz stabil bir değer sunmayı başarılı bir şekilde gerçekleştirebiliyor. 

Her şey güzel! Peki ya batarya?

Peki her şey güzel. Oyun konusunda cihaz sorunsuz bir şekilde akıcılığı bizlere sağlıyor. Peki ya batarya? Endişelenmemize gerek yok çünkü Mate 20 Pro 4200 mAh değerinde güçlü bir bataryaya sahip ve 7nm’lik çipsetin de yardımıyla cihaz gereğinden az güç tüketimi sağlıyor. 1,5 saatlik aralıksız oyun deneyimimiz sırasında sadece yüzde 14-15'lik bir güç tüketimi söz konusu oldu.

Eh haliyle saatlerce oyun oynasanız bile günü rahatlıkla çıkarabileceğiniz bir cihaz var elinizde diyebiliriz bu değerleri de göz önünde bulunduracak olursak.

Ek olarak her iki oyun arası hızlı geçişler yaparken cihazın gerçekten de başarılı performans sunması ve herhangi bir takılma problemi yaşatmaması konusu da takdir ettiğimiz bir başka ince detaylardan birisi.

Genel olarak yazımızı toparlayacak olursak; Huawei Mate 20 Pro, oyun oynamayı seven ve iddialı bir cihaz arayışında olan tüketicilerin ilk bakacakları cihazlardan birisi. 6.39 inch değerdeki ekranı, 4200 mAh değerinde güçlü bataryası, GPU Turbo 2.0 desteği ve Mali-G76 MP10 grafik işlemcisi ile harikalar yaratmayı başaran Mate 20 Pro, mutlaka göz atılması gereken cihazlardan bir tanesi. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.