Mobil

Huawei Mate 50 Pro için geri sayım başladı!

Çinli teknoloji devi Huawei Mate 50 Pro için geri sayıma geçti. İşte söz konusu şirketin yeni cihazı ile ilgili planları.

Huawei Mate 50 Pro için geri sayım başladı!

Geçen hafta Huawei, Çin'de Huawei Mate 50 serisini piyasaya sürdü. Şirketin en yeni amiral gemileri, Apple iPhone 14 serisinden bir gün önce tanıtıldı. Şimdi ise Çinli teknoloji devinden yeni bir duyuru daha geldi. Şirket yeni duyurulan premium telefonlarından birini Avrupa'ya getireceğini onayladı. Huawei, Almanya'da Huawei Mate 50 Pro ve Huawei Nova 10'un ilk kez tanıtılması için Almanya'ya medya davetleri gönderdi. Bu iki telefon 26 Eylül'de duyurulacak.

Şirket davette yalnızca iki ürün listelese de, @RODENT950 isimli kaynak, EMUI 13'ün de onlarla birlikte sunulabileceğini öne sürüyor. Çin dışındaki Huawei akıllı telefonlar ve tabletler, Çin'de HarmonyOS'a geçmesine rağmen hala EMUI kullanıyor.

Huawei Mate 50 Pro için geri sayım başladı!

Huawei Mate 50 Pro için geri sayım başladı! - Resim : 1

Android 11 tabanlı EMUI 12, 2021 yılının Ağustos ayının sonlarında duyuruldu. Bu nedenle şirket, bu ayın sonlarında EMUI 13'ü duyurabilir. Ne yazık ki, temeldeki Android sürümüne bir yükseltme getirip getirmeyeceği bilinmiyor. Ancak kesin olarak bildiğimiz şey, GMS'den (Google Mobil Servisler) yoksun olacağı.

Huawei, benzer ürünleri aynı anda birden fazla Avrupa pazarında tanıtmasıyla tanınıyor. Bu nedenle, bu iki cihazın Almanya'ya komşu diğer ülkelerde de duyurulma şansı var.  Her iki durumda da, EMUI 13 dışında, zaten resmi oldukları için Huawei Mate 50 Pro ve Huawei Nova 10 hakkında her şeyi biliyoruz. Avrupa'daki fiyatları ve bulunabilirliği hakkında bilgi edinmek için 26 Eylül'e kadar beklememiz gerekiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.