Mobil

Huawei Mate 7 Monarch'ın Fiyatını Nasıl Buldunuz?

Mate 7 Monarch incelememiz sonrasında telefon piyasaya çıktı ve fiyatıyla da açıkçası kafaları karıştırdı.

Huawei Mate 7 Monarch'ın Fiyatını Nasıl Buldunuz?

Huawei'nin geçtiğimiz yıl Kasım ayında yaptığı lansamanda tanıttığı yeni nesil telefonu Mate 7 bu yıl Ocak ayı itibariyle ülkemizde satışa sunulmuştu. Mate 7, çerevesiz tasarım anlayışında bambaşka bir boyut getiriyor  ve sektörün en fazla kasa ekran onraına sahip mobil cihazı olıuyordu.

Mate 7 incelemsini siz değerli okuyucularımıza sunduğumuzdan beri rekor okunma saysına ulaştı ve halen de okunan bir inceleme. Mate 7 lansmanında Huawei yöneticilerinin birinin elinde gördüğümüz Gold renginde bir Mate 7 daha vardı. Telefondan görüntü almamız engellendi ama fiziksel olarak inceleme fırsatı bulduğumuz bu ürünün adının Mate 7 Monarch olduğu ve bu modelin Çin pazarı için üretildiği belirtilmişti.

1436089004_1435326743img20150624214124.jpg

Geçtiğimiz günlerde Huawei Mate 7 Monarch incelemesini Türkiye'de ilk kez yine sizler için bu satırlardan yaptık. Video incelememizi henüz izlemediyseniz mutlaka bakmanızı tavsiye ederiz.

Huawei Mate 7 Monarch ülkemiz pazarına Huawei Mate 7 Gold ismi ile bu gün itibariyle giriş yaptı. Telefonun fiyatı da böylece ortaya çıktı. Mate 7 Gold (Monarch) 1999 TL'li satış fiyatı ile raflardaki yerini aldı.

1436089054_screenshot1.png

Bu fiyat ürün için oldukça kritik görünse de 629 dolarlık yurtdışı satış fiyatı gözönüne alındığında ve ülkemizdeki vergileri de bu fiyata eklediğimizde Huawei'ni bu noktada ciddi bir fiyat ayarlaması yapmaya çalıştığını görmekteyiz.

Bu fiyata Mate 7 Gold'un başarılı olması ise oldukça zor; lakin geçtiğimiz yılın telefonu olan Mate 7 Gold'un bu fiyat segmentinde karşısında LG G4 bulunuyor...

Daha iyi bir işlemci, daha iyi bir kamera ve daha popüler bir markaya sahip LG G4'ün bu noktada kullanıcıların kafasını karıştıracağını düşünmekteyiz. 

Peki siz Huawei Mate 7 Gold'un (Mate 7 Monarch) fiyatını nasıl buldunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşınız...

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.