Mobil

Huawei Mate 8 plastik kasa ve farklı bir şarj girişiyle gelebilir

Huawei'in yeni akıllı telefonu Mate 8 görünüşe bakılırsa beklenenden daha farklı bir tasarımla gelecek.

Huawei Mate 8 plastik kasa ve farklı bir şarj girişiyle gelebilir

Huawei’in 2 Eylül’de IFA 2015 etkinliğinde açıklayacağı amiral gemisi akılı telefon Mate 8’e ait olduğu iddia edilen yeni görüntüler Gizmo China sitesi tarafından yayınlandı. Mate 8’in henüz yayınlanan görüntüleri bir süre önce ortaya çıkan fotoğraflardan farklı bir tasarım ortaya koyuyor. Farklıklar sadece tasarım tarafında yaşanmayacak. Cihazın bağlantı noktası ve kullandığı malzeme kalitesi de değişime uğruyor.

Alt bölümdeki videodan da anlaşıldığı üzere Mate 8 7mm’nin altında bir kalınlığa sahip olacak. Mate 7’ye göre daha ince bir kasayla gelecek Mate 8’in arka bölümü daha rahat bir tutuş deneyimi için oval yapıya bürünüyor. Arka bölümde kamera ve parmak izi tarayıcısının konumu ise değişmiyor. Ayrıca Mate 8’in yan kısmında dikkat çeken bir beyaz düğme yer alıyor. Güç butonu olduğu sanılan düğmenin özel fonksiyonlara sahip olduğu da iddia ediliyor.

1438853442_mate-01.png

Telefonda dikkat çeken bir diğer nokta ise alt bölümde yer alan bağlantı noktası. Mate 8’de geleneksel microUSB ve son dönemin modası USB Type-C’den farklı bir giriş noktası olduğu göze çarpıyor. Huawei daha önce karşılaşmadığımız manyetik bağlantı noktasıyla teknoloji dünyasını şaşırtacak bir yeniliğe imza atabilir.

1438854258_mate-02.png  1438854270_mate-03.png

Son olarak Mate 8 olduğu iddia edilen cihazın malzeme kalitesine bakalım. Mate 7’de metal kasa kullanan Çinli şirket Mate 8’de görünüşe bakılırsa polikarbonat kasa kullanacak.

Mate 8’e ilişkin önümüzdeki günlerde daha fazla detayın gün yüzüne çıkacağını söyleyebiliriz. Böylece söz konusu görüntülerin Mate 8’e ait olup olmadığı da anlaşılır olacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.