Mobil

Huawei, Mate 9'da Android O'yu denemeye başladı

Huawei, Mate 9'da Android O'yu test etmeye başladı.

Huawei, Mate 9'da Android O'yu denemeye başladı

Huawei, Android O'yu test etmeye başlayan ilk Google dışı OEM oldu. Mobil platformun yeni sürümü yaklaşık bir ay önce tanıtılmış ve bazı Nexus ve Pixel kullanıcılarına Android O'nun bir geliştirici önizlemesi kullanıma sunulmuştu.

Aynı şey, Huawei'nin Android'in henüz yayınlanmamış sürümünü test etmek için seçtiği akıllı telefon olan Mate 9 için de geçerli. Çinli cep telefonu üreticisi, EMUI arayüzünü yeni işletim sisteminin gereksinimlerine uyumlu hale getirmeye çalıştığı için dahili yapıları kullanıma sundu.

1492003248_mate-9-1.jpg

Bununla birlikte, test edenler arasında dolaşan bu dahili yapılar, günlük sürücüler olarak kullanılmasına izin verecek önemli özellikleri kaçırıyor. Örneğin, test sürümü yükledikten sonra teknik açıdan yetkin Google Play Hizmetleri'ni kullanmaya devam etmediğiniz sürece Google Play Store çalışmaz. 

Ayrıca, Android O yapısı ile birlikte İngilizce ve Çince olmak üzere yalnızca iki dil seçeneği var. Ayrıca Huawei, birkaç yeni dosya uygulaması ve geliştirici seçeneği ekledi. 

Umarım, Huawei Google'ın nihai sürümünü piyasaya sürdükten hemen sonra Android O'yu Mate 9'a yönlendirebilir. Çinli şirket, Google'a ait olmayan diğer Android OEM'lerin önünde yeni önemli güncellemeler üretmeye kararlı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.