Mobil

Amiral gemisi Huawei Mate X geliyor

Huawei, Mate X adında yeni bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Huawei Mate X, TENAA listelerinde görüldü.

Huawei Mate X geliyor

Huawei, geçtiğimiz günlerde Mate X markasının patentini aldı ve bu telefonun, şirketin yeni yüksek özellikli akıllı telefonu olması bekleniyor. Şirket, ürün için benzer isimler kullanan diğer şirketler ile markalaşma sorunları yaşamamak ve bu markayı rekabetten korumak için patentini almış olabilir.

Ancak yakın tarihli sızıntılar, Mate X'in gerçekten var olabileceğini ileri sürdü. TENAA web sitelerinde yer alan yeni bir sayfada, Huawei Mate X olduğu söylenen NEO-AL00 model numaralı bir cihazla ilgili bazı bilgiler yer aldı.

 Amiral gemisi Huawei Mate X geliyor - Resim : 1

Yeni ortaya çıkan bazı ürün bilgisi dosyalarına göre, NEO-AL00 model numarasıyla tanımlanan Huawei cihazı, amiral gemisi bir telefon. Cihaz,  Huawei tarafından şimdiye kadar piyasaya sürülen en güçlü işlemci olan, sekiz çekirdekli Kirin 970 ile güçlendirilecek.

Amiral gemisi Huawei Mate X geliyor - Resim : 2

Söylentilere göre, model numarası içindeki A harfi, 4 GB RAM ve 32 GB dahili belleğe sahip yapılandırma anlamına geliyor. Gerçekten öyleyse Huawei Mate X, şirketin en iyi amiral gemisi olmasa da en üst düzey bir cihaz olacaktır.

Huawei, MWC 2018 etkinliğinde, benzer bir isim ile Matebook X Pro tableti tanıtmıştı.

Yorumlar
Bilge
Bu kadar çok modele gerek var mı?
Cevapla
Ömer
Alnının ortasına birde çentik koyun temelli hiç kimse almasın
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.