Mobil

Huawei Mate X satış rakamları açıklandı

Katlanabilir ekranlı Huawei Mate X cep telefonunun satış rakamları açıklandı.


Katlanabilir telefon pazarında satışta olan iki telefondan biri Huawei Mate X. Samsung Galaxy Fold ile rekabet eden bu modelin satış rakamları da açıklandı. Samsung Mobile CEO'su DJ Koh, CES 2020'de Galaxy Fold'un bugüne kadar 400 binden fazla sattığını duyurmuştu. Huawei de kendi katlanabilir telefon modelinin satış rakamını (tahmini de olsa) açıkladı.

Huawei Mate X satış rakamları açıklandı

Markanın açıklamasına göre Huawei Mate X ayda 100 bin adet satıyor. Telefon 15 Kasım'da piyasaya sürüldüğü için toplamda 200 bin adet sattığı sonucu çıkıyor. Ocak ayının 15'inde ise bu rakam 300 bin olacak.

Yani şimdilik sadece Çin'de satılan Huawei Mate X, bugüne kadar 200 bin kişi tarafından alındı. 2.500 dolar fiyat etiketi ile satılan cep telefonunun rakibi olan Samsung Galaxy Fold'un satış fiyatı ise 2.000 dolar.

Şimdilik dünyanın diğer ülkelerinde satılmayan Huawei Mate X'in Türkiye pazarında satışa sunulup sunulmayacağı ise belli değil. Ancak Türkiye pazarına gelirse fiyatının 15 bin TL'den az olmayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Yorumlar
Michael
Huwaeı pişmanlıktır
Cevapla
Huawei
Neden beyfendi
💠 GakkoCan 💠
Katlanabilir cihazlara sıcak bakmim
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.