Huawei Mate X3 Pro hakkında yeni bilgiler var

Çinli teknoloji devi Huawei tarafından geliştirilen Mate serisi yakın zamanda yeni bir modele daha kavuşacak.

Huawei Mate X3 Pro hakkında yeni bilgiler var

Huawei'nin 2023 yılındaki Geliştiriciler Konferansı (HDC) 4 Ağustos'ta gerçekleşecek ve bu etkinlikte Harmony OS 4.0'ın lansmanı bekleniyor. Ayrıca, şirketin yeni Mate serisi telefonları da bu etkinlikte duyurabilir. Çinli bir duyumcu, bu yaklaşan cihazların isimlerini sızdırdı.

Sızdırılan bilgilere göre Huawei, Huawei Mate 60 4G, Mate 60 5G ve Mate X3 Pro 5G adlı üç yeni cihazı piyasaya sürmeyi planlıyor. Mate 60 modelleri hakkında bir miktar bilgi sızdırıldı, fakat Mate X3 Pro hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.

Huawei Mate X3 Pro 5G'nin 5G bağlantı desteği ile geleceği biliniyor. Hatırlanacağı üzere, bu yılın ilk yarısında duyurulan Mate katlanabilir telefon, Snapdragon 8+ Gen 1 yonga seti ile çalışan bir 4G cihazdı. Mate X3 Pro'nun daha yeni olan Snapdragon 8 Gen 2 yonga setini kullanıp kullanmayacağı henüz belirsiz.

Huawei Mate X3 Pro hakkında yeni bilgiler var

Mate X3 Pro ismi, bu cihazın Mate X3'ün güncellenmiş bir versiyonu olacağını işaret ediyor. Mate X3, hafif bir katlanabilir telefon olup, sadece 239 gram ağırlığındadır. Bu, onu Apple iPhone 14 Pro Max'den daha hafif ve daha ince yapar. Dolayısıyla, Mate X3 Pro'nun nasıl bir cihaz olacağı merak konusu.

Mate X3 Pro, son zamanlarda duyurulan katlanabilir telefonlarla, özellikle Samsung Galaxy Z Fold 5, Honor Magic V2 ve Vivo X Fold 2 ile rekabet etmesi bekleniyor. Ayrıca, bu yıl Ağustos'ta piyasaya sürülmesi beklenen Oppo Find N3 ve Xiaomi MIX Fold 3 gibi yaklaşan katlanabilirlerle de rekabet etme potansiyeli var.