Huawei MatePad 11.5’in yeni sürümü piyasaya sürüldü

Çinli teknoloji şirketi Huawei, popüler tablet modeli MatePad’in yeni bir varyantını daha satışa sundu.

Huawei MatePad 11.5’in yeni sürümü piyasaya sürüldü

Barcelona'da bu hafta Huawei'nin büyük bir etkinliği gerçekleşti. Firma, yeni ürün gamını tanıttı. Altın versiyonda Watch Ultimate, Freebuds Pro 3 ve Eyewear 2'nin yanı sıra, gözler için daha sağlıklı olmayı hedefleyen yeni bir PaperMatte versiyonunda MatePad 11.5 da bu etkinlikte yer aldı.

Bu yeni Huawei MatePad 11.5, kağıt benzeri bir his sunan nano-kazınmış ekran kaplamasına sahip. Bu kaplama, daha az parlamaya ve göz yorgunluğuna neden oluyor. Ayrıca, ikinci nesil M-Kalem stylus ile daha doğal bir yazma deneyimi sunuyor. Tablette, 2.2K çözünürlüğünde 11.5 inç LCD ekran bulunuyor. Bu ekranın tazeleme hızı, 60Hz ile 120Hz arasında değişiyor. Cihazın kalınlığı sadece 6.85mm ve 499g ağırlığında.

Huawei MatePad 11.5’in yeni sürümü piyasaya sürüldü

MatePad 11.5 PaperMatte versiyonu, standart modele benzer özellikler sunuyor. Cihazın içinde, 8GB RAM ve 256GB depolama alanıyla birlikte Snapdragon 7 Gen 1 yonga seti bulunuyor. Yazılım tarafında HarmonyOS 3.1 ile geliyor ve Grup işbirliği, Akıllı Çoklu pencere ve SuperHub aracılığıyla kolay veri paylaşımı gibi özellikleri destekliyor.

Kamera konusunda, Huawei tablet, arka kısımda 13MP ve ön kısımda 8MP kamera ile geliyor. 7,700 mAh kapasiteli bir bataryası bulunuyor ve USB-C üzerinden 22.5W hızında şarj olabiliyor.

Huawei MatePad 11.5 PaperMatte versiyonu, 19 Eylül'de satışa sunulacak. Fiyatı £399.99, yani yaklaşık 427 dolar. Cihaz sadece Uzay Grisi renginde satın alınabilir ve Huawei'nin resmi web sitesinden satın alınabilir.