Mobil

Huawei Nexus 6P'deki siyah cam bölüm neden o kadar büyük?

Huawei Nexus 6P'nin arka kısmında yer alan siyah cam bölümün gizemi çözüldü.

Huawei Nexus 6P'deki siyah cam bölüm neden o kadar büyük?

Google'ın bu akşam tanıttığı yeni Nexus 6p'nin arka kısmında bulunan büyük siyah cam şerit çok merak uyandırdı. Hatta "O bölüm ne işe yarıyor? Neden bu kadar büyük? gibi cevabı zor soruların sorulmasına neden oldu. Ancak kısa zamanda bu bölümün sırrı çözüldü.

Aslında bunun sebebi sadece fonksiyonel bir durumdan kaynaklanıyor. Huawei Nexus 6P ağırlıklı olarak diğer cihazlar gibi sinyalizasyon ve kablosuz antenleri barındırıyor ve bu sinyalleri göndermek için cihazda bir yer olması gerekir. Huawei Nexus 6P'nin arka kısmı tamamen alüminyum olduğundan aşağıda belirttiğimiz çipleri bir yere konumlandırması gerekiyordu. HTC veya Apple gibi firmalar cihazlarında üst ve alt kısımda bulunan seramik ya da plastik şeritler kullanarak bu çipleri o yerlere konumlandırmayı başardı. Huawei ve Google ise bu noktada Nexus 6P'nin diğer cihazlara göre tasarım açısından farklı olması bakımından cam kullanmayı tercih etti.

1443565488_img20150930011120.jpg

Peki Gorilla Glass 4 ile korunan bu cam bölümde neler var?

Huawei Nexus 6p'nin arkasında bulunan cam bölümü arka kamera, çift LED flaş, lazer otofokus modülü ve NFC'nin yanı sıra Wi-Fi, Bluetooth, GPS ve bazı mobil veri bağlantısı çıkışı için hizmet vermekte. Ana hücresel anten ise telefonun alt kısmında yer alan plastik bölümde yer alıyor.

Nexus cihazlarının tasarımı üzerinde çalışan Google çalışanı tarafından bu bilgiler doğrulanmış bulunuyor. Huawei Nexus 6p'nin en çok merak uyandıran siyah cam bölümün öyküsünü de bu şekilde bitirmiş olalım.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.