Huawei Nexus 6P'nin basın görüntüsü ve satış kutusu ortaya çıktı

Tanıtıma sayılı günler kala Huawei Nexus 6P'in basın görüntüsü ve satış kutusu sızdırıldı.

Huawei Nexus 6P'nin basın görüntüsü ve satış kutusu ortaya çıktı

Google bu yıl ilk defa iki Nexus akıllı telefon duyurmaya hazırlanıyor. 29 Eylül’de düzenlenecek etkinlikte tanıtılacak yeni Nexus’lara ilişkin uzun bir süredir sızıntılar gerçekleşiyor. Bu sızıntılar telefonların tasarımları hakkında önemli ipuçları verdi. Son olarak Android Police sitesi Huawei Nexus 6P’in basın görüntüsünü yayınladı.

Huawei Nexus 6P açıkçası etkileyici bir cihaz gibi görünmüyor. Telefonun ön kısmında Nexus 6 ve birçok Motorola telefondan hatırladığımız çift hoparlör yer alıyor.

1442985790_1.jpg

USB Type-C ve parmak izi sensörü

Telefonun arka kısmı ön kısımdan daha etkileyici görünüyor diyebiliriz. Nexus 6P metalden oluşan bir kasaya sahip olacağı görülüyor. Üst bölümde kamera ve çift LED flaşın olduğu bölüm hafif çıkıntılı. Çıkıntılı bölümün hemen altında mikrofon, daha aşağıda ise parmak izi sensörü yer alıyor.

Nexus 6P’de 5.7 inç büyüklüğünde Quad HD çözünürlüklü ekrana yer verilecek. Sekiz çekirdekli Snapdragon 810’dan güç alacak akıllı telefonun 32/64 ve 128GB seçenekleri piyasaya sunulacak. Telefon Android 6.0 Marshmallow işletim sistemiyle kutudan çıkacak ve USB Type-C standardını destekleyecek.

Alt bölümde yine Android Police sitesi tarafından gün yüzüne çıkarılan Nexus 5X ve Huawei 6P’nin satış kutusuna göz atabilirsiniz. 

LG Nexus 5X

1442986472_2.jpg

Huawei Nexus 6P

1442986497_3.jpg