Nexus 6P, boyutları itibariyle Nexus 6 modeline nazaran biraz daha ufak bir model; 5.7" ekranı bulunuyor ve bu 5.7" ekranda 1440p'lik ekran çözünürlüğü var. Bu 1440p'lik ekran çözünürlüğüne 518ppi değeri eklendi. Google, bu telefonu tanıtırken üstüne basa basa vurguladı; "aeronautical-grade aluminyum kullanıldı".

Huawei Nexus 6P'nin kamera özelliklerinde 12.3 mp'lik bir ön kamera var. f/2.0'lık bir değere sahip. Ön kameranın megapiksel rakamı ise 8 megapiksel, f/2.4 değerinde.Kamera değerlerine ayrıca değinmek gerekiyor; Google ve Huawei bu model için 4 farklı kamera modu ekledi. Bu modlar 4K video seçeneklerini, 30 fps ile fotoğraf çekebilmeyi, manuel çekimleri sağlıyor.

Nexus 6P, Qualcomm'un hamam-vari işlemcisini kullanıyor; Snapdragon 810 var ancak belirtilenlere göre 2. nesil olduğu için ısınma oranı biraz daha az. Versiyonları 32GB, 64GB ve 128GB alternatifleriyle USB Type-C bağlantısıyla geliyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.