Huawei Nova 12 Ultra özellikleri sızdırıldı: Kirin 9000 SoC ile geliyor

Huawei'nin Nova 12 Ultra modelinin özellikleri internete sızdırıldı. Cihazın Kirin 9000 SoC ile donatılması bekleniyor, bu da yüksek performans vaat ediyor.

Huawei Nova 12 Ultra özellikleri sızdırıldı: Kirin 9000 SoC ile geliyor

Huawei, yoğun bir üretim takvimine sahip ve birçok yeni akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Bunlar arasında amiral gemisi P70 serisi ve bu ay Çin'de piyasaya sürülmesi beklenen Nova 12 serisi bulunuyor. Nova 12 serisiyle ilgili söylentiler devam ederken, ünlü duyumcu Digital Chat Station'ın son sızıntısı, serinin en üst modeli olan Nova 12 Ultra'nın ana özelliklerini ortaya koyuyor.

Sızıntıya göre, Nova 12 Ultra, ön yüz kameraları için iki küçük kesime sahip bir OLED ekranla gelecek. Bu çift kamera kurulumunun, güçlü bir 60MP sensörün yanı sıra, yakın çekimler için 2x zoom lens içerdiği iddia ediliyor. Huawei Nova 12 Ultra'nın arka kısmında, büyük bir 1/1.55 inç sensöre ve değişken diyafram desteğine sahip 50MP ana kamera ile süper-seramik cam gövdenin yer alması bekleniyor. Eşlik eden kamera sensörleriyle ilgili bilgiler henüz açıklanmadı.

Huawei Nova 12 Ultra özellikleri sızdırıldı: Kirin 9000 SoC ile geliyor

Ayrıca, Nova 12 Ultra'nın, Huawei'nin yeni çıkardığı Mate 60 amiral gemisi serisinde bulunan Kirin 9000 yonga setiyle güçlendirildiği söyleniyor. İlginç bir şekilde, sızıntı, telefonun iki yönlü uydu iletişim desteğine sahip olacağını öne sürüyor. Bu özellik, telefonun hücresel kapsama alanının olmadığı uzak bölgelerde bile bağlantıda kalmasını sağlayabilir.

Batarya boyutu konusunda sızıntı yapan kişi sessiz kalmış olsa da, söylentilere göre telefon 100W hızlı şarj desteğine sahip olacak. Nova 12 Ultra'nın RAM ve depolama konfigürasyonları hakkında şu an için net bir bilgi yok. Nova 12 Ultra'nın, en az üç başka cihazı içereceği söylenen Nova 12 serisinin premium modeli olması bekleniyor: Nova 12 Lite, Nova 12 ve Nova 12 Pro. Huawei, Nova 12 serisinin resmi lansman tarihini henüz doğrulamasa da, en son sızıntılara dayanarak, bu cihazları bu ay içinde görebileceğimizi tahmin ediyoruz.