Mobil

Huawei oldukça havalı yeni katlanabilir telefon patentini aldı!

Huawei, alt ekran şeridi ve kalem içeren katlanabilir telefon patentini aldı!


CNIPA (Çin Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi), Huawei'nin, alt ekran şeridi ve kalem içeren katlanabilir telefon patentini aldığını duyurdu.

Huawei, oldukça havalı yeni katlanabilir telefon patentini aldı!

Huawei'nin UTG camlı ve kalemli, içe katlanır bir akıllı telefon getireceğine dair söylentiler bir süredir ortalarda dolaşıyordu . Sonunda, CNIPA'dan (Çin Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi) bir patentimiz var açıklaması geldi. Bu da bize olası Mate X2'ye ana panelin yanında ilginç bir alt ekran şeridi ve bir kalem ortaya çıkaran çeşitli renderlar aracılığı ile bir bakış yapma imkanı sağlıyor.

Patentler, buna bağlamsal menüler ve ek uygulama bilgileri getirecek bir "bağlı alt ekran" olacağını gösteriyor. Ayrıca, telefonun arkasında dört ek kamera modülü bulunurken, iki öne bakan selfie kamerasını da barındıracak olduğu görülüyor. Görünüşe göre küçük ekran paneli ana ekrandan kaldırılacak, alt kısmı ise bir kalem barındıracak.

Bu patent, Huawei'nin üretim hatlarına girerse, bir kalemle ilk katlanabilen patent olacak. Huawei'nin katlanabilir telefon tutkusuyla başka ne gibi yenilikler sakladığını görmeye devam ediyoruz ve bu teknolojinin adım adım gelişimini heyecanla takip ediyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.