Huawei'nin en yeni akıllı telefonu olan P20 Pro, kısa süre önce test merkezimize geldi. Telefonun en önemli özelliği ise Leica işbirliği geliştirilen 3 kameralı ana kamerası.

Bu üçlü set ile gerçekten güzel fotoğraflar çekebiliyorsunuz. Biz de yaklaşık 20 gün kullanım sonucu çektiğimiz farklı durum ve ortamlardaki fotoğrafları sizlerle paylaşıyoruz.

Fotoğraflarda sadece boyut düzenlemesi yapıldı. Zira 25 fotoğraf toplamda 114 Mbyte yer kaplıyordu. Normalde büyük bir çoğunluğu 40 Megapiksel olan fotoğrafları büyük kenarı 2000 piksel olacak şekilde küçülttük.

Fotoğraflarda bunun dışında renk, parlaklık ya da düzenleme yapılmadı. Küçültme ve kayıt işlemi Photoshop üzerinden yapılacak Save for Web komutu ile yüzde 60 kalitede JPEG kayıt edildi. Bu işlemin görüntü kalitesini biraz düşüreceğini de belirtmek isteriz.

Yapay zeka destekli bir kameraya sahip olan Huawei P20 Pro, çekilen fotoğrafın neye ait olduğunu anlayıp ona göre gerekli ayarları otomatik olarak yüklüyor. Bu özelliği isterseniz menüdeki bir ayar ile kapatabiliyorsunuz.

Telefonun kamerasının en beğendiğimiz özelliği ışık ton farklarını çok iyi yansıtması. Yandaki fotoğrafta parlak bölümler ile karanlık yerler arasındaki fark çok iyi görülüyor. Birçok cep telefonu kamerası bu tarz bir durumda otomatik düzeltme uyguluyor.

Benzer bir durum siyah beyaz fotoğraf modunda da mevcut. Örnekte görüldüğü üzere buradaki siyah ve beyaz alanlar çok net bir şekilde belli oluyor ve geçişler de çok yumuşak aktarılmış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.