Huawei P30 Lite (yenilenmiş) inceleme (video)

Huawei’nin geçtiğimiz yılın sonlarına doğru yenileyerek tekrardan satışa sunduğu P30 Lite’ı mercek altına alıyoruz. İşte Huawei P30 Lite (yenilenmiş) incelemesi.

Huawei P30 Lite (yenilenmiş) inceleme (video)

Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden biri olan Huawei, orta segmentteki model yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Genel itibariyle orta segmentte uygun fiyatlı modeller sunmaya çalışan Çinli şirket, bazı modelleri için ufak revizeler yapıp tekrardan satışa sunuyor. Nitekim bu modellerden birisi de 2019’un sonlarına doğru yenilenerek satışa çıkan P30 Lite.

Huawei P30 Lite (yenilenmiş) inceleme (video)

Elbette burada yenilenmiş ifadesinden ötürü aklınıza sistem özellikleri, kamerası ve benzeri dinamikleri arttırılmış bir model gelebilir. Fakat Huawei yeni P30 Lite modelinde özellikleri arttırmak yerine kısmayı tercih etmiş.

Yani yenilenmiş Huawei P30 Lite modeli RAM, dahili depolama ve ana kamera gibi taraflarda ilk çıkan P30 Lite’tan daha geride bir cihaz.

Tasarım, ekran ve yonga seti tarafında ise değişen pek bir şey yok. Dilerseniz tüm detayları aşağıdaki incelememizi izleyerek öğrenebilirsiniz.

Destek olmak için Teknolojioku YouTube kanalımıza abone olabilir ve videolarımızı beğenebilirsiniz.

Bu arada dip not olarak yenilenen P30 Lite’ın özelliklerinden de bahsedelim.

Huawei P30 Lite (yenilenmiş) teknik özellikleri

Yonga Seti: HiSilikon Kirin 710
RAM: 4 GB
Dahili Depolama: 64 GB
Ekran: 1080 x 2312 piksel 6.15 inç IPS LCD
Batarya: 3340 mAh
Kamera: 48 MP + 8 MP + 2 MP / 32 MP
İşletim Sistemi: EMUI 9.1 destekli Android 9